GALÉRIA: Kikapott a DAC Rózsahegyen

Az első félidő elején kapott góllal 1:0-ra veszített a DAC a labdarúgó Fortuna Liga rájátszásának utolsó előtti fordulójában.
Bőd Titanilla

2019. május 18. 18:53

dac
- Somogyi Tibor felvétele

A dunaszerdahelyi szurkolók piros-fehér-zöld trikókba öltöztek, és egy óriási magyar zászlót formáltak a vendégszektorban, és a himnusz is hangosan szólt, hogy Dušan Tittel, a rózsahegyiek sportigazgatója is jól hallja. A himnusztörvény egyik kezdeményezőjét többször szidalmazták a sárga-kék drukkerek.

Peter Hyballa ezúttal a múlt heti meccstől eltérően a legerősebb összeállításban küldte pályára csapatát, a kulcsemberek közül Huk hiányzott, akinek a szerediek ellen felszakadt a szemöldöke, illetve eltiltás miatt Čmelík. Elöl a jobb oldalon így Blackman kapott helyet.

A rózsahegyiek már az 5. percben megszerezték a vezetést: Mustedanagicot ugratták ki jól, aki Jedlička mellett a hálóba lőtt - 1:0.

A DAC nem igazán tudott felpörögni, a 25. percben pedig sérülés miatt Divkovicot Bilenkij váltotta.

Két perccel később Jedlička Gerec labdáját védte, a másik oldalon pedig Bilenkij került helyzetbe, de gyengén lőtt. Ronan távolról próbálkozott, de Macík nyújtózkodva szögletre ütötte a lövést. A dunaszerdahelyi kapu előtt egy szöglet után Gerec fejelt, de Jedlička ezt is bravúrral védte. A másik oldalon Koné fejese alig ment mellé, Davis szabadrúgása a sorfalba vágódott, Bilenkij pedig egy újabb gólhelyzetet lőtt a kapusba.

A második félidő elején, az 54. percben ismét Mustedanagic került helyzetbe, de mellélőtt. A DAC birtokolta többet a labdát, de nem tudott nagy helyzetet kialakítani. A 66. percben az elég lassú Davist Herc váltotta, Hyballa átszervezte a csapatát, Koštrna lett a balbekk, Vida Máté pedig a jobbhátvéd, nyolc perccel később pedig Blackman helyére Taiwo állt be. A DAC dominált, néha tíz emberrel védekeztek a hazaiak, de kontrák után Jedličkának többször kellett bravúrral mentenie.

A hazaiak ezzel a győzelemmel kiharcolták az EL-selejtezőt érő harmadik helyet, a DAC sorozatban másodszor kapott ki.

Az utolsó fordulóban a nagymihályiakat fogadja a DAC, jövő pénteken.

Játékvezető: Kráľovič, 1651 néző.

RUŽOMBEROK: Macík - Čurma, J. Maslo, Kružliak, Jonec- Kosztadinov (89. Jedinák), Takáč, Qose, Gál-Andrezly - Gerec (83. Kochan), Mustedanagic (90. Bobček).

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Koné, Davis (66. Herc) - Ronan, Vida M., Kalmár - Blackman (74. Taiwo), Divkovic (25. Bilenkij), Vida K.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.