GALÉRIA: Kikapott a DAC a szerediektől, így marad a második helyen

A DAC labdarúgócsapata meglepetésre 1:0-ra elveszítette a szerediek elleni pótolt bajnoki mérkőzést Aranyosmaróton, így nem tudta visszavenni a Slovantól az első helyet a tabellán.
Lencsés Zoltán

2020. december 2. 17:55

dqac
- Somogyi Tibor felvételei

A sárga lapok miatt eltiltott Dominik Kružliak helyett Bernd Storck vezetőedző Danilo Beszkorovajnijnek szavazott bizalmat a védelemben, a középpályán ismét lehetőséget kapott Sebastian Nebyla, egyébként a jól ismert csapat futott ki a pályára.

Meddő fölény

Szokásához híven aktívan kezdett a DAC, de az első komolyabb helyzet a szerediek nevéhez fűződött: a dunaszerdahelyi nevelésű Iván Alex lőtt kapásból mellé. Az első komolyabb vendéghelyzetre a 12. percben került sor, egy szabadrúgás után Ramírez fejelt középre, de a labdát elcsípte a vendégek kapusa, Yakubu. Ekkora Jedlička, a DAC hálóőre már rekordot ünnepelhetett, mivel a Fortuna Liga idei szezonjában még egy kapus sem bírta ilyen sokáig kapott gól nélkül. A 20. percben Kalmár Zsolt jól helyezett szabadrúgását védte bravúrral a szerediek kapusa, majd egy perccel később Nebyla éles szögből leadott lövésénél is résen kellett lennie Yakubunak.

Galéria
a-1
a-2
a-3
a-4
+18

A 26. percben láthattuk az első félidő legnagyobb DAC-helyzetét, Beszkorovajnij fejese a kapufán csattant, majd az aktívan játszó Nebyla ismét egy éles szögből leadott lövéssel vétette észre magát. A 35. percben ismét Nebyla került főszerepbe: úgy tűnt, Yakubu kapus elkaszálta őt a tizenhatosban, de a játékvezető határozottan kirúgást ítélt. Összességében az első félidő a kiszámíthatóság jegyében zajlott: a dunaszerdahelyiek keresték a rést, a szerediek pedig csak a védekezéssel törődtek, és rengeteg szabálytalansággal tördelték a játékot - az első játékrész során összesen 24-szer állították meg szabálytalanul a vendégcsapat játékosait.

Hidegzuhany

A második félidő szeredi szöglettel indult, amit gól követett: Iván Alex beadását az őrizetlen Adam Morong bólintotta a hálóba - 1:0. Egy perccel később Jedlička óriási bravúrral akadályozott meg egy újabb szeredi fejesgólt: úgy tűnt, a DAC az öltözőben maradt. Ezután újra elkezdődött a hazai kapu ostromlása, de a második játékrész első negyedórájában nem sikerül ziccert kialakítaniuk a dunaszerdahelyieknek, a szerediek ügyesen tördelték a játékot és a 61. percben Busnja révén veszélyeztetni is tudtak.

a

A 62. percben Storck pályára küldte Nicolauescut a második félidőben láthatatlan Nebyla helyére. A nyomasztó mezőnyfölény folytatódott, a DAC-nak nem sikerült ritmust váltania. A 69. percben emberelőnybe kerültek a dunaszerdahelyiek: Kalmár esett el a tizenhatosban, ez a hazaiak középpályásának, Lačnýnak nem tetszett, és amikor Kalmár épp próbált felállni, nekiment és fellökte. Tömegjelenet következett, amelynek végén jogosan villant a piros lap a vétkes számára.
Ezután sem tudott komoly nyomást kifejteni a DAC a szerediek kapujára, a sárga-kékek emberelőnye szinte nem is érződött. Peter Lérant vezetőedző legénysége egyre közelebb került a győzelemhez, amire egyébként szeptember 12-e óta várnak a bajnokságban.

Kalmár a 83. percben egy távoli, de veszélytelen lövéssel vétette észre magát. Ez volt egyébként a DAC első kaput eltaláló lövése a második félidő folyamán. A hajrára Zuberu Sharani is beállt Beszkorovajnij helyére. A 87. percben Ramírez gyönyörű lövésénél fantasztikus mozdulattal védett a hazai kapus. A szerediek ügyesen csalták a másodperceket, sőt, több ápolás alkalmával a perceket is. A Ľubomír Michalík vezette hazai védelem állta a sarat a rohamokkal szemben.

A játékvezető nyolc perc hosszabbítást jelzett a 90. percben, a dunaszerdahelyi nyomás ekkor is folytatódott, de nem született meg a hőn áhított egyenlítő gól, a több mint 20 percnyi emberelőny dacára sem.

A DAC a vereséggel marad a tabella második helyén, miután ugyanannyi pontja van, mint a Slovannak, de rosszabb a gólkülönbsége.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.