Francis 545. NHL-gólja

NHL. Meglepetésre hazai pályán szenvedett 2:1-es vereséget az NHL Keleti Főcsoportjának második helyén álló Toronto Maple Leafs. A kanadai együttest az ötödik leggyengébb mérleggel bíró Carolina Hurricanes leckéztette meg, az erőviszonyokra jellemző, hogy a két együttes között a tabellán 29 pontnyi különbség van.

NHL. Meglepetésre hazai pályán szenvedett 2:1-es vereséget az NHL Keleti Főcsoportjának második helyén álló Toronto Maple Leafs. A kanadai együttest az ötödik leggyengébb mérleggel bíró Carolina Hurricanes leckéztette meg, az erőviszonyokra jellemző, hogy a két együttes között a tabellán 29 pontnyi különbség van. Az első harmad gólképtelenségét a második húsz perc közepén Nik Antropov törte meg, ám még ebben a periódusban Erik Cole egyenlített. A harmadik harmad elején Ron Francis találata állította be a 2:1-es vendégsikert jelentő eredményt, Francis emellett még egy mérföldkövet is magáénak mondhat: pályafutása 545. góljával az NHL-örökranglista huszadik helyére lépett előre, megelőzve Maurice „The Rocket” Richardot. „Amikor azt hallom, hogy a nevemet együtt emlegetik Richarddal, ez valami egészen különleges érzés” – nyilatkozta Francis. Richard 1938 és 1960 között a Verdun Maple Leafs, a Montreal Royals és a Montreal Canadiens színeiben szerepelt, s 978 mérkőzésen 544 gólt lőtt, valamint 421 asszisztot osztott ki.

Eredmények: BOSTON–FLORIDA 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), g.: Hordichuk (Mezei), Lilja; NY RANGERS–MONTREAL 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), g.: Jágr, ill. Koivu, Ribeiro, Brisebois, Ward; WASHINGTON–TAMPA BAY 3:6 (1:2, 1:0, 1:4), g.: Boumedienne, Willsie, Carter, ill. Sydor, Lecavalier, Modin, Andreychuk, Fedotyenko, Louis; TORONTO–CAROLINA 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), g.: Antropov, ill. Cole, Francis; EDMONTON–DETROIT 1:1 (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0), g.: Chimera, ill. Lidström; PHOENIX–ANAHEIM 1:1 (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0), g.: Langkow, ill. Krog; SAN JOSE–COLUMBUS 4:2 (2:1, 0:0, 2:1), g.: McCauley, Sturm, Cheechoo 2, ill. Klesla, Eriksson; LOS ANGELES–NASHVILLE 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), g.: Laperriere 2, Cammalleri (Stümpel).

NBA. A második negyed közepén már 25 ponttal is vezetett Clevelandben a New Orleans Hornets kosárlabdacsapata (24:49), ám a Cavaliers Carlos Boozer 25, LeBron James 21 és Jason Kapono 19 pontjának köszönhetően megfordította a találkozó eredményét (104:100). A sérült vállát pihentető Allen Iverson nélkül a Philadelphia csúfos, tízpontos vereséget szenvedett otthonában.

Eredmények: Cleveland–New Orleans 104:100, Philadelphia–Detroit 66:76, Miami–Portland 81:89, Memphis–Denver 109:106. (tasr, origo)