A 32 csapatos világbajnoki mezőny háromnegyede már kiesett, s ez meglátszik Moszkva belvárosán is, ahol jelentősen megcsappant a futballszurkolók száma.
Fogynak a csapatok és a szurkolók is Moszkvában
Amíg néhány napja, a nyolcaddöntők során még hömpölygő tömeg jellemezte a Vörös teret és környékét, addig ez mostanra visszaesett átlagos, hétköznapi forgalomra. Ez persze érthető, mivel mindössze nyolc válogatott maradt versenyben, ráadásul az orosz fővárosban legközelebb jövő szerdán rendeznek mérkőzést, méghozzá a második elődöntőt, azaz vélhetően azok a drukkerek is elhagyták Moszkvát, akiknek a kedvencei még érdekeltek a tornán.
Az egyetlen hely a Lenin-mauzóleum, amelybe most is csak több órás sorbanállás után lehet bejutni. Ezenkívül még a Vörös téren lévő kisebb vb-központban kell némi várakozás ahhoz, hogy az ember csocsózzon, vagy kipróbálja a magyar fejlesztésű teqballt és a célba rúgást egy virtuális kapus ellen.
Ezzel szemben a szintén rendkívül népszerű turistaprogram, a kétórás hajókázás a Moszkva-folyón, jelenleg alig vonz látogatókat, holott ezt megelőzően szinte telt ház volt a fedélzeteken. A fővárost keresztülszelő folyóról számos híres épület megtekinthető, így a Boldog Vazul-székesegyház, a Kreml, színházak és katedrálisok sora, a Védelmi Minisztérium központi épülete, a Gorkij Park, vagy éppen a döntőnek otthont adó Luzsnyiki Stadion, illetve a Lomonoszov Egyetem központi épülete, amely előtt 25 ezer érdeklődő befogadására alkalmas szurkolói zónát alakítottak ki.
A bárok még délután is konganak az ürességtől, miközben hétvégén, de még hétfőn és kedden is szinte lehetetlen volt szabad asztalt vagy széket találni. A sétálóutcákon csak lézengenek a járókelők, válogatott mezt pedig csak elvétve egy-két ember visel, holott néhány napja mintha kötelező lett volna azt hordani.
A vb-hangulat jelenleg a múlté Moszkvában, talán csak a hazai csapat szombati, horvátok elleni negyeddöntője jelent majd kivételt a következő fővárosi meccsig, amelyre még hat napot kell várni.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.