Feltámadt az Internazionale

Pozsony. Olaszországban az az Internazonale, amely hét közben hazai pályán csúfos vereséget szenvedett BL-meccsen az Arsenaltól, a Juventus stadionjában győzött! A Real Madrid csak döntetlenezett az Osasuna otthonában, sőt Beckham megsérült.

Frank Lampard (balra) gólja döntött a Chelsea–Manchester United rangadón(Reuters-felvételANGLIA

Megsérült egy hölgy a Wolverhampton Wanderers–Newcastle United mérkőzés előtt, amikor a két csapatot tüzijáték kíséretében mutatták be. A szurkolót egy eltévedt pirotechnikai eszköz találta arcon. A nőt kórházba szállították. Blackburnban Vratislav Greško 27 méterről leadott lövése döntött a három pontról.

14. forduló: Aston Villa–Southampton 1:0, góllövő: Dublin (45.); Blackburn–Tottenham 1:0, g.: Greško (78.); Bolton–Everton 2:0, g.: Frandsen (26.), Djorkaeff (46.); Charlton–Leeds 0:1, g.: Milner (9.); Portsmouth–Leicester 0:2, g.: Ferdinand (31.), Bent (59.); Wolverhampton–Newcastle 1:1, g.: Blake (27.), ill. Shearer (31.); Arsenal–Fulham 0:0; Liverpool–Birmingham 3:1, g.: Gerrard (35. – 11-esből), Kewell (69.), Heskey (78.)ill. Forssell (33.); Manchester City–Middlesbrough 0:1, g.: Ji-hai (30. – öngól); Chelsea–Manchester Utd. 1:0, g.: Lampard (29. – 11-esből).

CSEHORSZÁG

Nem segített az edzőcsere a Brno csapatán, amely egy négyest kapott az Opava otthonában! Příbramban csak 200 néző látta a meccset, ráadásul tíz percet késett a kezdés, a Blšany vezetői ugyanis későn mutatták be a játékosengedélyeket... České Budějovicében mind a két csapat elégedett volt a döntetlennel, így az Ostrava veretlenül fejezte be az őszi idényt.

16. forduló: Jablonec–Příbram 0:2, góllövők: Novák (33.), Zavadil (82.); Opava–Brno 4:0, g.: Dort (69., 90.), Pospěch (1.), Baránek (18.); České Budějovice–Ostrava 1:1, g.: Kulič (77.), ill. Heinz (68.); Blšany–Liberec 0:2, g.: Slepička (12.), Kisel (65.); Sparta–Teplice 3:0, g.: Poborský (36. – 11-esből és 87.), Gluscsevics (83.).

NÉMETORSZÁG

Az első négy csapat csupán döntetlenezett – óriási meglepetésre a Bayern nem bírt az utolsó Kölnnel. ,,Ha nem rúgjuk be a helyzeteinket, akkor nem nyerhetünk. Gyengén játszottunk” – nyilatkozott a meccs után Ottmar Hitzfeld edző. Már nem százszázalékos hazai pályán a Leverkusen. Ismét nem kapott gólt a Stuttgart kapusa, Hildebrand, a bochumi volt ebben a szezonban a tizenegyedik „tiszta” meccse!

14. forduló: Hannover–Freiburg 3:0, góllövők: Brdarič (43.), Stendel (66.), Christiansen (85.); Frankfurt–Wolfsburg 3:2, g.: Preuss (32.), Skela (56.–11-esből), Beierle (73.), ill. Karhan (13.), Klimowicz (25.); Mönchengladbach– Kaiserslautern 2:1, g.: Carnell (47.), Van Lent (69.), ill. Lincoln (23.); Leverkusen–1860 München 2:2, g.: Ponte (61.), Lucio (78.), ill. Schwarz (36.), Schroth (56.); Bayern–Köln 2:2, g.: Pizarro (42., 49.), ill. Voronin (35.), Voigt (60.); Hamburg–Bremen 1:1, g.: Rahn (50.), ill. Ernst (27.); Bochum– Stuttgart 0:0; Rostock–Dortmund 2:1, g.: Max (54., 87.), ill. Ewerthon (66.); Hertha–Schalke 1:3, g.: Lapeczinski (37.), ill. Dude Kamphuis (59.), Waldoch (68.), Asamoah (83.).

SPANYOLORSZÁG

Továbbra is szenved a hazai bajnokságban Real Madrid! Ezúttal Pamplonában hagyta a pontokat. Sőt, húsz perccel a befejezés előtt még vesztésre állt a Real! Beckham átadása után ugyan Ronaldo megmentette az egyik pontot, de az Osasuna több helyzetet dolgozott ki. Nem sokkal a találkozó vége előtt Beckhamot térdsérülése miatt le kellett cserélni.

13. forduló: Murcia–San Sebastian 2:2, góllövők: Luis Garcia (47.), Karanka (69.), illetve Gabilondo (30.), De Paula (48.); Osasuna–Real Madrid 1:1, g.: Bakayoko (11.), ill. Ronaldo (74.); Atl.Madrid–Malaga 2:0, g.: Santos (6.), Nikolaidis (72.); Valencia–Zaragoza 3:2, g.: Lopez (20.), Vicente (27.), Aimar (45.), ill. Villa (49.), Cani (79.); Albacete–Espanyol 2:1, g.: Aranda (44., 67., az elsőt 11-esből), ill. Tamudo (15.); Bilbao–Santander 1:2, g.: Jonan (8.), ill. Bodipo (43), Reguiero (66.); Mallorca–Betis Sevilla 2:1, g.: Campano (28., 82.); FC Sevilla–Celta Vigo 0:1, g.: Jesuli (34.).

OLASZORSZÁG

Meglepetést hoztak a szombati meccsek. Előbb az újonc Siena győzte le a BL-ben szereplő Laziót, majd a Juventus hazai pályán szenvedett vereséget az Intertől, amely hétközben öt gólt kapott az Arsenaltól. A Juve elvesztette a veretlenségét, az Inter tíz év után tudott ismét győzni Torinóban.

11. forduló: Juventus–Internazionale 1:3, góllövők: Montero (89.), illetve Cruz (12., 69.), Martins (75.); Siena–Lazio 3:0, g.: Taddei (41., 43.), Menegazzo (90.); AC Milan–Modena 2:0, g.: Sevcsenko (23., 67.); AS Roma–Lecce 3:1, g.: Mancini (18.), Carew (45.), Totti (76.), ill. Chevanton (88.); Parma–Chievo 3:1, g.: Morfeo (52.), Marchiovanni (70.), Gilardino (80. – 11-esből), ill. Pellissier (73.); Perugia–Empoli 1:1, g.: Vrizasz (39.), ill. Rocchi (3.); Reggina–Bologna 0:0; Sampdoria–Ancona 2:0, g.: Bazzani (66.), Flachi (89.).

AUSZTRIA

19. forduló: Austria–Admira 5:1; Mattersburg–Rapid 1:1; Sturm– Pasching 2:2; Kärnten–Salzburg 0:3; Bregenz–GAK 1:0.

BELGIUM

14. forduló: Gent–La Louviere 3:0; Anderlecht–Lierse 2:1; Antwerpen–Lokeren 0:3; Beveren–Genk 3:1; Charleroi–Beerschot 0:1; Westerlo–Mons 0:1; Heusen–St. Liege 1:1; St. Truiden–Cr. Bruges 0:0.

FRANCIAORSZÁG

15. forduló: Rennes–Lyon 3:1; Nantes–Monaco 0:1; Ajaccio–Toulouse 2:1; Le Mans–Montpellier 4:0; Nice–Metz 1:1; Strasbourg– Lille 2:2.

HOLLANDIA

13. forduló: Groningen–Roosendaal 2:0; Zwolle–Eindhoven 0:4; Den Haag–Arnhem 1:1; Tilburg–Nijmegen 3:0; T. Enschede–Breda 2:1; Ajax–Feyenoord 2:0; Utrecht–R. Kerkrade 3:1; Waalwijk–Alkmaar 1:1.

TÖRÖKORSZÁG

14. forduló: Galatasaraqy–Malatyaspor 2:2; Elazigspor–Bursaspor 1:0; Konyaspor–Ankaragücü 1:1; Sebatspor–Rizespor 1:0; Diyarbakirspor–Trabzonspor 2:2; Adanaspor–Samsunspor 2:3; Gaziantepspor–Istanbulspor 2:1; Genclerbirligi–Denizlispor 1:3. (m, at)

Rivaldo távozik Milánóból

Milánó. Az AC Milan alelnöke, Adriano Galliani szerint hamarosan elhagyja a klubot Rivaldo. A világbajnok brazil labdarúgó többnyire csak a kispadon kap helyet. – Szomorú, de igaz: Rivaldo napokon belül távozik tőlünk – mondta egy rádiónyilatkozatban Galliani. A világklasszis csatár már szeptemberben foglalkozott a távozás gondolatával, de a vezetés akkor még maradásra bírta. Azonban Rivaldo nem igazán találta meg a helyét, kevés lehetőséget kapott Carlo Ancelotti vezetőedzőtől, és így a csapatba sem tudott beilleszkedni. Rivaldo a tavalyi vb után hagyta ott az FC Barcelonát és költözött Milánóba. (MTI)

Magyar és szlovák játékosok külföldön

ANGLIA: Greško (Blackburn, 90 perc a Tottenham ellen + 1 gól).

NÉMETOSZÁG: Szabics (Stuttgart, 90 perc a Bochum ellen), Lisztes (Bremen, 90 perc a Hamburg ellen), Karhan (Wolfsburg, 90 perc a Frankfurt ellen + gól), Demo (Mönchengladbach, a 72. percig a Kaiserslautern).

AUSZTRIA: Fülöp (Mattersburg, a 39. perctől a Rapid ellen), Korsós (Sturm, 90 perc a Pasching ellen), Janočko (Austria, a 82. percig az Admira ellen).

HOLLANDIA: Fehér és Pető (Breda, 90 perc a Twente ellen).

TÖRÖKÖRSZÁG: Kratochvíl (Denizlispor, 90 perc a Galatasaray ellen + 1 gól), Sedlák (Rizespor, a 83. percig a Sebatspor ellen), König és Debnár (Elazigspor, 90 perc a Bursaspor ellen), Czinege (Elazigspor, az 55. perctől a Bursaspor ellen).