Fél percre voltak a győzelemtől a somorjaiak

Bártfa |

<div>A hosszabbítás utolsó másodperceiben veszítettek két pontot a felső-csallóköziek Bártfán, a II. labdarúgóliga felsőházi rájátszásának második fordulójában (1:1).</div>

Az STK két alapembere (a sérült Horváth Csaba és az eltiltott Auban) nélkül lépett pályára Bártfán, ahol a játéktér leginkább elhagyatott libalegelőre emlékeztetett, annyira megviselte az észak-keleti végeken még mindig kellemetlenkedő tél. A göröngyös pálya ellenére aránylag színvonalas, hajtós és végig sportszerű mérkőzés zajlott. A 15. percben a hazaiak rosszul alkalmazták a lestaktikát, emiatt Freitas egyedül törhetett kapura, és elegánsan gurított a hálóba – 0:1. Röviddel ezután a hazai Makela került gólhelyzetbe, löketét azonban Hajdúch bravúrral hárította. Már a 21. percben megsérült Pančík (izomhúzódás vagy -szakadás), a vendégek játékmestere, a második félidő elején pedig Marič bicegett le a pályáról, miután bokán rúgták. A kék-fehérek megtizedelt védelme még így is sokáig ellenállt a bártfaiak erősödő nyomásának. Sőt: gólveszélyes kontrákat is vezettek a somorjaiak. A 74. percben Lucas parádés sarkazása után Mezovský megadhatta volna a kegyelemdöfést a vendéglátóknak, ám a kapus leszedte a lábáról a labdát. Négy perccel később Peu megismételte legújabb idegőrlő produkcióját, mert akárcsak egy hete Liptószentmiklóson, ezúttal is ziccerben hanyagul közelről a kapu mellé belsőzött. A bártfaiak mindeközben erőteljes végső hajrát vágtak ki. Nem sokkal a vége előtt Šosták lövését még kiütötte a somorjai hálóőr, de a hosszabbítás utolsó másodperceiben az üresen hagyott Hamuľak bombáját már nem tudta hárítani – 1:1.  Lapunknak nyilatkozva Mika Lönnström, a somorjaiak edzője felemás érzésekről számolt be: „Több sérülés miatt örülni lehet az egy pontnak is, az viszont mindenképpen bosszantó, hogy alapvető helyezkedési hiba miatt az utolsó pillanatokban elúszott a győzelem.” Két idegenbeli bajnokit követően pénteken az STK a pomléi stadionban lép pályára a kassai Lokomotíva ellen.Szilvássy József II. FOCILIGA, a feljutásértMFK Skalica–FK Spišská Nová Ves 2:0 (2:0)Góllövők: D. Šebesta (44.), L. Hruška (45.). Sárga lap: Palutka, Botvnnik (SNV). Játékvezető: Ježík, 425 néző.Partizán Bardejov–ŠTK Šamorín 1:1 (0:1)Góllövők: Hamuľak (90., ill. Freitas (16.). Sárga lap: Andraščík, ill. Ágh, Záhumenský, Krištan. Játékvezető: Gemzický, 568 néző. ŠAMORÍN: Hajdúch–Marič (55. Čemba), Pončák, Ágh, Ozogány–Králik, Freitas–Pančík (21. Mezovský), Lucas (86. Krištan), Záhumenský–Peu.FK Pohronie–Zvolen 2:0 (2:0)Góllövők: Nosko (17.), Prikryl (38.). Piros lap: Staško (56., Zvolen).Sereď–Liptovský Mikuláš 0:0Piros lap: Ventúra (65.), ill. Matics (34.).VSS Košice–Nitra 2:4 (2:1)Góllövők: Bilic (17.), Ngoula (35.), ill. Šimončič (23., 11-esből), Niba (52.), Lola (68.), Abrahám (75.). A Lokomotíva Košice–Žilina B mérkőzést (2:1) pénteken játszották. A bajnokság állása: 1. VSS Košice 20 15 3 2 30:11 48 2. Skalica 20 11 6 3 28:10 39 3. Lok. Košice 20 11 3 6 43:26 36 4. Sereď 20 10 5 5 38:18 35 5. Liptovský Mikuláš 20 10 5 5 29:17 35 6. Nitra 20 10 3 7 38:28 33 7. Bardejov 20 10 3 7 30:21 33 8. Pohronie 20 10 3 7 24:28 33 9. Šamorín 20 9 5 6 29:20 3210. Žilina B 20 8 6 6 37:27 3011. Spišská Nová Ves 20 9 1 10 34:35 2812. Zvolen 20 7 6 7 26:25 27 Következik3. FORDULÓ – április 14., péntek, 16.00: Šamorín– Lokomotíva Košice. Április 15., szombat, 10.30: Žilina B–VSS Košice; 16.00: Bardejov–Sereď, Spišská Nová Ves–FK Pohronie, Liptovský Mikuláš–Skalica; 19.00: Nitra–Zvolen.