Európa Liga - Tizenegyes párbaj után elődöntős a címvédő Sevilla

Sevilla |

<p><span id="ctl05_lbLead">A címvédő Sevilla bejutott a labdarúgó&nbsp;Európa Liga</span>&nbsp;elődöntőjébe, miután tizenegyes párbaj után legyőzte a vendég Athletic Bilbaót.</p>

A 2014-ben és tavaly is győztes Sevilla egy hete 2-1-re győzött Bilbaóban, és hiába került most hátrányba az 57. percben, gyorsan egyenlített. Azonban Raul Garcia találata a hosszabbítást jelentette. A ráadásban a sevillai Kevin Gameiro a kapufát találta el, míg társának, Cokénak az ollózását a gólvonal elől vágták ki a védők.

Mivel nem esett gól, következtek a 11-esek. A Sevilla nem hibázott, a vendégektől viszont Benat rontott, így a hazaiak jutottak tovább.
    Az elődöntő sorsolását pénteken tartják Nyonban.

Európa Liga
, negyeddöntő, visszavágók:
Sevilla (spanyol)-Athletic Bilbao (spanyol) 1-2 (0-0, 1-2, 1-2), 11-esekkel: 5-4
--------------------------------------------------------------------------------
gól: Gameiro (59.), illetve Aduriz (57.), Garcia (80.)
    Továbbjutott: Sevilla, 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel.

Korábban:
FC Liverpool (angol)-Borussia Dortmund (német) 4-3 (0-2)
--------------------------------------------------------
gól: Origi (48.), Coutinho (66.), Sakho (78.), Lovren (90+1.), illetve Mkhitaryan H. (5.) Aubameyang (9.), Reus (57.)
    Tj.: Liverpool, 5-4-es összesítéssel

Sahtar Donyeck (ukrán)-Braga (portugál) 4-0 (2-0)
-------------------------------------------------
gól: Srna (25. -11-esből), Ferreira (42., 74. - mindkettő öngól), Kovalenko (50.)
    Tj.: Donyeck, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel

Sparta Praha (cseh)-Villarreal (spanyol) 2-4 (0-3)
--------------------------------------------------
gól: Dockal (65.), Krejci (71.), illetve Bakambu (5., 49.), Castillejo (43.), Soriano (45+1.),
    Tj.: Villarreal, kettős győzelemmel, 6-3-as összesítéssel.