EL: csak a zsolnaiak jutottak tovább

A hosszabbítás utolsó másodpercében szerzett góllal jutottak tovább a zsolnaiak a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 3. fordulójából.
ÚJ SZÓ-ÖSSZEFOGLALÓ

2015. augusztus 7. 14:33

A Slovan, a Trnava és a Debrecen búcsúzott a sorozattól.

Csetire, tri, dva, Williaaaam
Az ukrán kommentátor már számolta vissza a másodperceket, amikor jött William, és a pokolból a mennybe repítette a zsolnaiakat. A Vorkszla Poltava 3:1-re nyert, de idegenben lőtt több góllal a szlovák csapat lépett tovább.
Adrián Guľa csapata 2:0-s előnnyel utazott a Vorkszla otthonába, a tréner bátran a kezdőbe állította a két fiatal tehetséget, Bénest és Špaleket is. Az első félidő nem hozott gólt, a másodikban azonban a Vorkszla megszerezte a vezetést. Barannik egyenlítési lehetősége kimaradt, négy perccel a rendes játékidő vége előtt pedig a Vorkszla növelte az előnyét, ezzel kiharcolta a hosszabbítást.
A ráadásban a hazaiak szabadrúgáshoz jutottak, a sorfalban álló Špalek pedig kézzel ért hozzá a labdához – a zsolnai játékos piros lapot kapott, az ukránok tizenegyest rúghattak, amit nem is hibáztak el. A 3:0 a Vorkszla továbbjutását jelentette volna, a zsolnaiak azonban nem adták fel, és az utolsó pillanatig küzdöttek. „Pjaty, csetire, tri, dva…” – számolt vissza a hazai kommentátor, amikor a Vorkszla védelme elaludt, William jó labdát kapott, és a kapufa mellé célozva továbblőtte a zsolnaiakat.
„Az volt a legfontosabb, hogy a srácok tíz emberrel is nagyon akarták a győzelmet. A bátorságunkért és a helytállásunkért meg is érdemeltük. Tudtuk, hogy az ellenfél pályáján is gólt kell lőnünk. Kicsit bánt az a megingás második félidő végén, amikor az ellenfél egy olyan szituációból lőtt gólt, ami nem is nevezhető helyzetnek… De szerencsére azután is megőriztük a hidegvérünket, boldog vagyok, hogy a fiúk megoldották a helyzetet. A kulcsmomentumban utolértük és megállítottuk a hazaiak három az egy elleni akcióját, a kontrából pedig belőttük a továbbjutást érő gólt. Hogy mit éreztem, azt nem lehet leírni. Ez pályafutásom egyik legszebb pillanata, de remélem, ezzel a csapattal még átélek hasonlót” – lelkendezett a zsolnaiakat irányító Adrián Guľa.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"197518","attributes":{"alt":"","class":"media-image","title":"","typeof":"foaf:Image"}}]]

Döntetlenezett a Spartak
A nagyszombatiak 1:1-es döntetlent játszottak a PAOK Szalonikivel, de ez kevés volt a továbbjutáshoz, mivel idegenben 1:0-ra kikaptak.
Az Aranyosmaróton rendezett meccs előtt a két tábor huligánjai között kisebb összetűzések voltak, de ezeket csírájukban elfojtották.
A Spartak variált a kezdőcsapatában, erre kihatott az is, hogy Görögországból vírusos fertőzéssel tértek haza a játékosok, és nem mindenki volt még százszázalékos állapotban. „Gondjaink vannak a szélső védőkkel. Nikolicsot készítettük fel erre a posztra, Janečkát eggyel feljebb toltuk, hogy legyen egy gyors játékos, aki ki tud lépni az ellenfélre. De nem működött a dolog, éreztem, hogy vissza kell csinálnom az egészet – magyarázta Juraj Jarábek, a nagyszombatiak trénere. – Greššák lett így feláldozva, akinek a középpályára kellett mennie, és Erik Sabóval váltott. Szóval megint egy nagy kavarodás lett az egészből, mert a keretünk még nem teljes a vírus óta. De aztán mégis működni kezdett a rendszer, a fiúk jó munkát végeztek. Mindig mondom, hogy mi gyakorlatilag támadósor nélkül játszunk, nehezen lövünk gólokat, de hát ez a realitás. Még sok munkára van szükség.”
A 35. percben Erik Sabo révén büntetőből vezetést szereztek a nagyszombatiak, a második félidő elején azonban gólt kaptak, és ez gyakorlatilag megpecsételte a sorsukat. A vendégeknek több nagy helyzetük is volt, Ľuboš Kamenár kapusnak rengeteg dolga volt, egyszer a Szaloniki szlovák támadójának, Róbert Maknak a lövését is nagy bravúrral védte. A PAOK az első meccshez hasonlóan ezúttal is 10 emberrel fejezte be a meccset (ezúttal a 67. percben jött a piros), de a nagyszombatiak nem tudtak profitálni az emberelőnyből.

Vittek mesterhármasa
A pozsonyi Slovan 3:3-as döntetlent ért el a Krasznodar ellen, így az idegenbeli 2:0-s vereség után emelt fővel búcsúzott az EL-től. A találkozó hőse Róbert Vittek volt, aki három gólt szerzett.
Az égszínkékek meg akarták nehezíteni az oroszok dolgát, de már a 12. percben 0:2 volt az állás, Mamajev először tizenegyesből talált be, majd távolról a vinklibe lőtt. (De akár 0:3 is lehetett volna, egyszer ugyanis Hudák a gólvonalról vágta ki a labdát.) A gyors gólok után a vendégek visszavettek a tempóból, a szünetig már nem esett újabb találat. Fordulás után rákapcsolt a Slovan, Vittek egy szöglet után fejesből szépített, majd González szöktetése után közelről egyenlített. A 77. percben pedig fordítottak a hazaiak, egy szép akció végén ismét Vittek volt a gólszerző, így mesterhármast ért el. A 3:3-as végeredményt Szmolov állította be az utolsó percben büntetőből.
„Tudtuk, hogy a visszavágó nehéz lesz, de azért másképp képzeltük meccset. Nem gondoltuk, hogy már az elején 0:2 lesz, ez nagy pofon volt a csapatnak. A szünetben igyekeztük felrázni a fiúkat, hogy játsszanak úgy, mintha 0:0 lenne. Sikerült fordítani, volt több helyzetünk. Megérdemeltük volna a győzelmet” – nyilatkozta Dušan Tittel, a Slovan vezetőedzője, aki kitért a szurkolókra is, az első félidőben ugyanis az alig 3000 fős nézősereg egy része vulgáris stílusban szidalmazta a klubot és annak vezetőit. „Ez ellen fel kell lépnünk. Tennünk kell azért, hogy olyanok szurkoljanak a Slovannak, akik valóban segíteni akarnak neki” – jegyezte meg Tittel.

Döntő volt a kiállítás
A Debrecen kettős vereséggel búcsúzott az EL-től, a hazai 3:2-es vereség után idegenben 3:1-re kapott ki a Rosenborgtól. A DVSC a 48. perctől emberhátrányban játszott Máté Péter kiállítása miatt.
„Ezt a mérkőzést is nagyon jól kezdtük. Amit ígértünk, hogy bátor támadójátékot produkálunk, azt be is tartottuk. Előttünk adódtak helyzetek, nekünk kellett volna vezetni 2:0-ra, ehelyett az ellenfél rúgott két gólt – fogalmazott Kondás Elemér, a Debrecen vezetőedzője. – A szünet előtt tudtunk szépíteni, de a második félidő elején a kiállítás eldöntötte a mérkőzés sorsát. Pedig a szünetben azt beszéltük az öltözőben, hogy képesek vagyunk még gólt rúgni ennek a csapatnak, de miután megfogyatkoztunk, nagyon nehéz lett. Van olyan jó az ellenfelünk, hogy ezt kihasználja, és addig járatták a labdát, amíg lehetőséget találtak. A védekező játékunkon javítanunk kell.”
Az EL-playoffjában így csak egy magyar csapat érdekelt, a Videoton, amely szerdán kiesett a BL-selejtezőből. (SITA, TASR, dvsc.hu)

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.