EL: csak a zsolnaiak jutottak tovább

<div>A hosszabbítás utolsó másodpercében szerzett góllal jutottak tovább a zsolnaiak a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 3. fordulójából.&nbsp;</div><div>&nbsp;</div>

A Slovan, a Trnava és a Debrecen búcsúzott a sorozattól. Csetire, tri, dva, WilliaaaamAz ukrán kommentátor már számolta vissza a másodperceket, amikor jött William, és a pokolból a mennybe repítette a zsolnaiakat. A Vorkszla Poltava 3:1-re nyert, de idegenben lőtt több góllal a szlovák csapat lépett tovább. Adrián Guľa csapata 2:0-s előnnyel utazott a Vorkszla otthonába, a tréner bátran a kezdőbe állította a két fiatal tehetséget, Bénest és Špaleket is. Az első félidő nem hozott gólt, a másodikban azonban a Vorkszla megszerezte a vezetést. Barannik egyenlítési lehetősége kimaradt, négy perccel a rendes játékidő vége előtt pedig a Vorkszla növelte az előnyét, ezzel kiharcolta a hosszabbítást.A ráadásban a hazaiak szabadrúgáshoz jutottak, a sorfalban álló Špalek pedig kézzel ért hozzá a labdához – a zsolnai játékos piros lapot kapott, az ukránok tizenegyest rúghattak, amit nem is hibáztak el. A 3:0 a Vorkszla továbbjutását jelentette volna, a zsolnaiak azonban nem adták fel, és az utolsó pillanatig küzdöttek. „Pjaty, csetire, tri, dva…” – számolt vissza a hazai kommentátor, amikor a Vorkszla védelme elaludt, William jó labdát kapott, és a kapufa mellé célozva továbblőtte a zsolnaiakat. „Az volt a legfontosabb, hogy a srácok tíz emberrel is nagyon akarták a győzelmet. A bátorságunkért és a helytállásunkért meg is érdemeltük. Tudtuk, hogy az ellenfél pályáján is gólt kell lőnünk. Kicsit bánt az a megingás második félidő végén, amikor az ellenfél egy olyan szituációból lőtt gólt, ami nem is nevezhető helyzetnek… De szerencsére azután is megőriztük a hidegvérünket, boldog vagyok, hogy a fiúk megoldották a helyzetet. A kulcsmomentumban utolértük és megállítottuk a hazaiak három az egy elleni akcióját, a kontrából pedig belőttük a továbbjutást érő gólt. Hogy mit éreztem, azt nem lehet leírni. Ez pályafutásom egyik legszebb pillanata, de remélem, ezzel a csapattal még átélek hasonlót” – lelkendezett a zsolnaiakat irányító Adrián Guľa. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"197518","attributes":{"alt":"","class":"media-image","title":"","typeof":"foaf:Image"}}]] Döntetlenezett a SpartakA nagyszombatiak 1:1-es döntetlent játszottak a PAOK Szalonikivel, de ez kevés volt a továbbjutáshoz, mivel idegenben 1:0-ra kikaptak. Az Aranyosmaróton rendezett meccs előtt a két tábor huligánjai között kisebb összetűzések voltak, de ezeket csírájukban elfojtották. A Spartak variált a kezdőcsapatában, erre kihatott az is, hogy Görögországból vírusos fertőzéssel tértek haza a játékosok, és nem mindenki volt még százszázalékos állapotban. „Gondjaink vannak a szélső védőkkel. Nikolicsot készítettük fel erre a posztra, Janečkát eggyel feljebb toltuk, hogy legyen egy gyors játékos, aki ki tud lépni az ellenfélre. De nem működött a dolog, éreztem, hogy vissza kell csinálnom az egészet – magyarázta Juraj Jarábek, a nagyszombatiak trénere. – Greššák lett így feláldozva, akinek a középpályára kellett mennie, és Erik Sabóval váltott. Szóval megint egy nagy kavarodás lett az egészből, mert a keretünk még nem teljes a vírus óta. De aztán mégis működni kezdett a rendszer, a fiúk jó munkát végeztek. Mindig mondom, hogy mi gyakorlatilag támadósor nélkül játszunk, nehezen lövünk gólokat, de hát ez a realitás. Még sok munkára van szükség.”A 35. percben Erik Sabo révén büntetőből vezetést szereztek a nagyszombatiak, a második félidő elején azonban gólt kaptak, és ez gyakorlatilag megpecsételte a sorsukat. A vendégeknek több nagy helyzetük is volt, Ľuboš Kamenár kapusnak rengeteg dolga volt, egyszer a Szaloniki szlovák támadójának, Róbert Maknak a lövését is nagy bravúrral védte. A PAOK az első meccshez hasonlóan ezúttal is 10 emberrel fejezte be a meccset (ezúttal a 67. percben jött a piros), de a nagyszombatiak nem tudtak profitálni az emberelőnyből. Vittek mesterhármasaA pozsonyi Slovan 3:3-as döntetlent ért el a Krasznodar ellen, így az idegenbeli 2:0-s vereség után emelt fővel búcsúzott az EL-től. A találkozó hőse Róbert Vittek volt, aki három gólt szerzett. Az égszínkékek meg akarták nehezíteni az oroszok dolgát, de már a 12. percben 0:2 volt az állás, Mamajev először tizenegyesből talált be, majd távolról a vinklibe lőtt. (De akár 0:3 is lehetett volna, egyszer ugyanis Hudák a gólvonalról vágta ki a labdát.) A gyors gólok után a vendégek visszavettek a tempóból, a szünetig már nem esett újabb találat. Fordulás után rákapcsolt a Slovan, Vittek egy szöglet után fejesből szépített, majd González szöktetése után közelről egyenlített. A 77. percben pedig fordítottak a hazaiak, egy szép akció végén ismét Vittek volt a gólszerző, így mesterhármast ért el. A 3:3-as végeredményt Szmolov állította be az utolsó percben büntetőből.„Tudtuk, hogy a visszavágó nehéz lesz, de azért másképp képzeltük meccset. Nem gondoltuk, hogy már az elején 0:2 lesz, ez nagy pofon volt a csapatnak. A szünetben igyekeztük felrázni a fiúkat, hogy játsszanak úgy, mintha 0:0 lenne. Sikerült fordítani, volt több helyzetünk. Megérdemeltük volna a győzelmet” – nyilatkozta Dušan Tittel, a Slovan vezetőedzője, aki kitért a szurkolókra is, az első félidőben ugyanis az alig 3000 fős nézősereg egy része vulgáris stílusban szidalmazta a klubot és annak vezetőit. „Ez ellen fel kell lépnünk. Tennünk kell azért, hogy olyanok szurkoljanak a Slovannak, akik valóban segíteni akarnak neki” – jegyezte meg Tittel.  Döntő volt a kiállításA Debrecen kettős vereséggel búcsúzott az EL-től, a hazai 3:2-es vereség után idegenben 3:1-re kapott ki a Rosenborgtól. A DVSC a 48. perctől emberhátrányban játszott Máté Péter kiállítása miatt.„Ezt a mérkőzést is nagyon jól kezdtük. Amit ígértünk, hogy bátor támadójátékot produkálunk, azt be is tartottuk. Előttünk adódtak helyzetek, nekünk kellett volna vezetni 2:0-ra, ehelyett az ellenfél rúgott két gólt – fogalmazott Kondás Elemér, a Debrecen vezetőedzője. – A szünet előtt tudtunk szépíteni, de a második félidő elején a kiállítás eldöntötte a mérkőzés sorsát. Pedig a szünetben azt beszéltük az öltözőben, hogy képesek vagyunk még gólt rúgni ennek a csapatnak, de miután megfogyatkoztunk, nagyon nehéz lett. Van olyan jó az ellenfelünk, hogy ezt kihasználja, és addig járatták a labdát, amíg lehetőséget találtak. A védekező játékunkon javítanunk kell.”Az EL-playoffjában így csak egy magyar csapat érdekelt, a Videoton, amely szerdán kiesett a BL-selejtezőből. (SITA, TASR, dvsc.hu)