Csatár a Wolfsburg kapujában

Pozsony. Angliában a Manchester United és a Newcastle is simán győzött, így továbbra is háromesélyes a bajnokság. Németországban ugyan nyert a Bayern, ám ezúttal nem játszott jól. Figyelemre méltó: már 15 ponttal vezetnek a bajorok! Wolfsburgban az utolsó percekben megsérült Reitmaier kapus, ezért a csatár Klimovicz védte a hazaiak hálóját.

Ruud Van Nistelrooy (balra) volt a Manchester United–Fulham meccs hőse TASR/EPA-felvételANGLIA – 31. forduló. Alex Ferguson edzőnek volt igaza, amikor a hét közepén több játékosát is pihentette, nem vitte el őket Spanyolországba, a BL-meccsre. A Manchester United az első félidőben még szenvedett, de fordulás után semmi esélyt sem adott a Fulhamnek. A találkozó hőse a holland Van Nistelrooy volt, aki mesterhármast ért el. Főleg a második gólja ment élményszámba. ,,A Fulham térfelén labdát szereztem, megindultam, és láttam, hogy a bal oldalon rengeteg hely van. Bevittem a tizenhatoson belülre, és ellőttem a kapus mellett” – nyilatkozta Van Nistelrooy. Az Aston Villa ugyan több mint öt óra után ismét gólt lőtt, de a hazai Southampton a ráadás perceiben kiegyenlített.

EREDMÉNYEK: Birmingham–West Bromwich 1:0, góllövő: Horsfield (90.); a vendégeknél Bališ végig a pályán volt, Manchester United–Fulham 3:0, g.: Van Nistelrooy (44. – 11-esből, 68. és 90.); Chelsea–Manchester City 5:0, g.: Hasselbaink (37.), Terry (43.), Stanic (58.), Lampard (69.), Gallas (79.); Middlesbrough–Charlton 1:1, g.: Christie (77.), ill. Johansson (26.); a hazaiaknál Németh Szilárd a 77. percben lépett pályára, Newcastle–Blackburn 5:1, g.: Solano (24.), Robert (61.), Jenas (85.), Greško (89. – öngól), Bellamy (90.), ill. Duff (54.); a vendégeknél Greško végig a pályán volt, Southampton–Aston Villa 2:2, g.: Beattie (40.), Davies (90.), ill. Hendrie (30.), Vassell (36.); West Ham–Sunderland 2:0, g.: Defoe (24.), Kanoute (65.); Arsenal–Everton 2:1; Liverpool–Leeds 3:1.

NÉMETORSZÁG – 26. forduló. Hihetetlen a Bayern München eredményessége: 15 bajnoki meccsen nem talált legyőzőre és 20 tétmeccsen veretlen! Tartja jó formáját a Kaiserslautern is, amely a Leverkusen legyőzése után tíz forduló óta nem szenvedett vereséget, és egyre nyomul felfelé a táblázaton. Wolfsburgban Röber edző irányításával szárnyal a VfL, amely az UEFA Kupába-jutásért harcol. A Bochum elleni találkozó pikantériája volt, hogy az utolsó tíz percben a Wolfsburg kapuját Reitmaier sérülése miatt a csatár Klimovicz védte – kapott gól nélkül. Fennállása során először győzött Brémában az eltiltott Lisztes Krisztián nélkül játszó Werder ellen a Hannover, amely még büntetőt is hibázott.

EREDMÉNYEK: Schalke–1860 München 1:1, g.: Mpenza (38.), illetve Van Hoogdalem (43. – öngól); Mönchengladbach–Hamburg 2:0, g.: Pletsch (55.), Forssell (60.); a hazaiaknál Demo végigjátszotta a meccset, Bremen–Hannover 1:2, g.: Ailton (10.), ill. Bobic (44., 76.); Bayern–Rostock 1:0, g.: Kovář (60. – öngól); Wolfsburg– Bochum 2:0, g.: Marics (21.), Präger (31.); a hazaiaknál Karhan a 76. percig játszott, Kaiserslautern– Leverkusen 1:0, g.: Klose (40.); Bielefeld–Dortmund 0:0; Hertha– Cottbus 3:1, g.: Dárdai (72.), Alves (85.), Preetz (87.), illetve Vágner (10.); Stuttgart– Nürnberg 0:2, g.: Jarolím (28.), Junior (83.).

OLASZORSZÁG – 26. forduló. A forduló szuperrangadóján a teltházas San Siro remek produkciót látott. Az AC Milan gyors vezető góljára ugyan még a Juventus cseh sztárja, Nedvěd válaszolt, de az első negyedóra végén Inzaghi eldöntötte a három pont sorsát. A másik szombati találkozón, a kiesési rangadón annak ellenére győzött a Modena, hogy a találkozó nagy részét emberhátrányban játszotta.

EREDMÉNYEK: Modena–Reggina 2:1, góllövők: Balestri (61.), Sculli (89.), illetve Savoldi (90.); AC Milan–Juventus 2:1, g.: Sevcsenko (4.), Inzaghi (25.), ill. Nedvěd (10.); Como–Bologna 5:1; Empoli–Brescia 0:0; Atalanta–Chievo 1:0; Parma– Lazio 2:1; AC Torino–Perugia 2:1; AS Roma–Piacenza 3:0.

FRANCIAORSZÁG – 31. forduló: Montpellier–Marseille 1:2, góllövők: Rouviere (71.), ill. Sakho (22.), Van Buyten (84.); Auxerre–Lens 0:0; Ajaccio–Rennes 1:0, g.: Lacombe (48.); Bordeaux–Nantes 0:0; Guingamp–Troyes 1:0, g.: Drogba (66.); Le Havre–Monaco 0:3, g.: Nonda (23. – 11-esből), Prso (27.), Evra (29.); a hazaiak kapuját Vencel védte, Lille–Bastia 1:1, g.: Brunel (32. – 11-esből), ill. Essien (90.); Paris SG–Sedan 2:0, g.: Pochettino (68.), Pedron (85.); Strasbourg–Sochaux 1:3, g.: Pena (72.), ill. Frau (32.), Pagis (49.), Ismael (86. – öngól).

SPANYOLORSZÁG – a 27. fordulóból: Vallecano–Atl. Madrid 0:0.

AUSZTRIA – 26. forduló: Admira–Ried 0:1; Pasching–Salzburg 0:1; Bregenz–Austria 1:2; GAK– Kärnten 3:0; Rapid–Sturm 1:0.

BELGIUM – 27. forduló: Antwerp– Lokeren 1:2; Gent–Beerschot 1:0; St. Liége–Lommel 4:0; Charleroi–Lierse 0:1; Mouscron–St. Truiden 1:2; Genk–Mons 2:0; Mechelen–La Louviere 0:1; Westerlo– Beveren 2:0.

CSEHORSZÁG – 21. forduló: Zlín– Slavia 1:1; Jablonec–Blšany 2:1; Bohemians–Hr.Králové 3:1; Č. Budějovice–St. Město 2:1; Příbram– Ostrava 2:1; Olomouc–Žižkov 0:0.

HOLLANDIA – 25. forduló: Excelsior–Zwolle 0:1; Roda Kerkrade–Nijmegen 2:1; Roosendaal–Arnhem 3:1; Feyenoord–Heerenveen 5:0; T. Enschede–Waalwijk 2:1; Alkmaar–De Graafschap 3:1; Eindhoven–Ajax 2:0; Breda–Tilburg 0:0; Utrecht–Groningen 0:0.

SKÓT KUPA – negyeddöntő: Falkirk (II)–FC Dundee 1:1; Stranrear (III)–Motherwell 0:4; Dunfermline–Rangers 1:1. (dut)