Csak döntetleneztek a szlovákok

Zsolna |

<p>A szlovák labdarúgó-válogatott csak 1:1-es döntetlent ért el a Litvánia elleni vb-selejtezőn, péntek este Zsolnán, ezzel gyakorlatilag elszálltak az esélyei a továbbjutásra.&nbsp;</p>

A szlovákok azzal a tudattal várhatták a mérkőzést, hogy ha nem sikerül itthon tartaniuk a három pontot, akkor már csak matematikai esélyük marad a továbbjutásra. Ennek megfelelően az első perctől letámadták a László Csaba irányította litván válogatottat: Juraj Kucka már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést, de a kapu torkából kifejelte a már szinte gólba tartó labdát. (Ha ezt látták az AC Milannál, akkor tényleg semmi valóságalapja sem lesz, hogy a Genoa játékosa nyártól a rossoneróknál folytatja). A 8. percben Škrtel maradt egyedül a leshatáron, de még Hamšíkhoz passzolt, ő viszont a kapu fölé bombázott. A kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat: a 17. percben Kalonas szabadrúgását még védte Kuciak, két perccel később azonban már a teljesen egyedül hagyott Sernasszal szemben tehetetlen volt – vezet Litvánia! A kicsi, de annál keményebbnek tűnő litván tábor ünnepelt, a három litván újságíró is boldogan borult egymás nyakába. A Gaziantepsporban játszó Sernasnak ez volt az  ötödik válogatottbeli gólja.A 33. percben Mak remek passza után Hamšík egyenlíthetett volna, de a litvánok kapusa védett, az ellentámadásból pedig Cesnauskas majdnem növelte az előzetesen esélytelennek tartott litvánok előnyét. A 36. percben Sapara, aki a vilniusi 1:1-es döntetlen alkalmával a szlovákok egyetlen gólját szerezte, szabadrúgásból a felső lécet találta el. A 40. percben azonban Jakubko megtörte a zsolnai stadion átkát – a litvánok kezezést reklamáltak, ám a bíró tovább engedte a játékot, az Amkar Perm csatára pedig ollozó mozdulattal a hálóba lőtt. A szlovák válogatott 274 perc után szerzett gólt újra Zsolnán, ezt megelőzően Ján Ďurica talált a kapuba, az írek elleni Eb-selejtezőn 2010 októberében. Az első félidő hosszabbításában Mak került helyzetbe, de a litván kapus egy számára is meglepő reflexmozdulattal védett. Mak fél percen belül újra lőtt, ebből szöglet lett, a szögletből viszont már semmi nem lett. A litvánok a szünetben kapust cseréltek, de a Karcemkarskas helyére beállt Arlauskis sem vallott szégyent, az 54. percben hihetetlen reflexszel védte Škrtel közeli fejesét. Az 58. percben Kucka bombája a kapufáról vágódott ki, itt már a fagyott közönség is feléledt, zengett a „Gólt akarunk!” a zsolnai stadionban. Tíz perccel később Švento lövése zúgott el a kapu előtt. László Csaba a litvánok kispadján egyre nehezebben viselte a feszültséget, egy szerinte igazságtalan bírói ítélet után eltorzult arccal toporzékolt, amíg a negyedik bíró egy baráti öleléssel meg nem nyugtatta.  Az utolsó tíz percben a szlovákok kétségbeesetten próbáltak rohamozni, de végül majdnem gólt kaptak: egy ártatlannak tűnő kontra végén Sernas fordulásból a kapu mellé lőtt!A négy perc hosszabbítás sem hozott gólt, maradt az 1:1.Szlovákia négy éve és négy hónapja képtelen nyerni Zsolnán, s mostani pontvesztése azt is jelenti, hogy elbúcsúzhat a világbajnoki részvételről szőtt álmoktól.  Szlovákia – Litvánia 1:1 (1:1)Zsolna, 4560 néző.Góllövők: Jakubko (40.), ill. Sernas (19.).Játékvezető: Michael Oliver (angol).Sárga lap: Škrtel, Jakubko, ill. Panka, Semberas, Sernas, Kijanskas. SZLOVÁKIA: Kuciak – Hubočan, Škrtel, Ďurica, Švento – Kucka, Pečovský (70. Bakoš) – Mak (64. Ďuriš), Sapara, Hamšík – Jakubko.LITVÁNIA: Karcemarkas (46. Arlauskis) – Semberas, Kijanskas, Mikuckis, Kalonas (69. Novikovas) – Mikoliunas, Cesnauskis, Ivasekivicius, Matulevicius – Sernas (90. Luksa), Panka.