Bognár Péter parádéja

Dunaszerdahely. Újdonságnak számított, hogy a 7. forduló előrehozott találkozóján a hazaiaknál újfent pályára lépett Konečný, illetve a rimaszombatiaktól lízingelt Kundra
DAC–Zlaté Moravce 2:0 (0:0). Góllövők: Buka (59.), Bognár (87.). Játékvezető: Smolák, 1025 néző.

DAC–Zlaté Moravce 2:0 (0:0). Góllövők: Buka (59.), Bognár (87.). Játékvezető: Smolák, 1025 néző. DAC: Kobr–Konečný, Olejník, Hrabáč, Fabuľa–Buka (90. Sováb), Nagy J., Drobný (67. Andrejko), Kundra–Zlacký, Bognár. Már a 7. percben vezetést szerezhetett volna a DAC, Bognár fejesét Brezina nagy bravúrral a mezőnybe öklözte. A 28. percben Špánik három hazai védőn hámozta át magát, pontos befejezésre azonban már nem maradt ereje. A 32. percben Drobný ugyan pontosan célzott, a vendégek kapusa azonban újheggyel szögletre tolta a labdát. A 45. percben Bognár lövését Brezina védte. Szünet után a vendéglátók nagyobb fordulatszámra kapcsoltak. Az 55. percben Olejník fejjel a kapufát találta el. Az 59. percben már gólt kiáltottak a nézők, Zlacký közeli fejezést azonban Brezina nagy bravúrral hárította. Egy perccel később azonban már a vendégek kapusa kapitulált, miután Buka az ötös sarkáról élesen a jobb alsó sarokba durrantott. Hat perc elteltével ziccert puskáztak el a vendégek: Pavlenda lábáról merész vetődéssel szedte le a labdát Kobr. A 77. percben Dudáš hibájából Zlacký egyedül robogott kapura, de csupán Brezina lábait vette célba. A végeredményt a 87. percben Bognár állította be, aki akrobatikus mozdulattal a jobb felső sarokba lőtt. „Ha másért nem is, ezért a momentumért érdemes volt kijönni” – sommázták a hazafelé induló szurkolók a hétközi meccs egyetlen ünnepi pillanatát. (ái)

1. Nitra 6 5 0 1 16:4 15

2. Ličartovce 6 3 3 0 10:2 12

3. Michalovce 6 4 0 2 10:7 12

4. Podbrezová 6 3 2 1 8:3 11

5. Slovan 6 3 2 1 6:2 11

6. Prievidza 6 3 2 1 8:7 11

7. Senec 6 3 1 2 10:8 10

8. Zl. Moravce 7 3 1 3 8:8 10