Az Arsenal megdöntötte a Liverpool rekordját

Az angol Premier League-ben az Arsenal, a Chelsea és a Manchester United is győzött, leszakadóban van azonban az FC Liverpool, amely helyzetek nélküli meccsen döntetlenezett a Middlesbrough-val. Németországban Makaay góljával a Bayern nyerte a müncheni derbit. A prágai Sparta négy gólt kapott Jablonecben – az ostravaiak tovább növelheti előnyüket, ha ma megverik az Opavát.

ANGLIA

A 38. percben már 2:0-ra vezető Manchester United csak szerencsével győzött a kiesés elől menekülő Blackburn Rovers ellen az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. A hazaiak korábbi csillaga, az 1999-ben Bajnokok Ligája-győztes trinidadi Dwight Yorke ugyanis az 52. percben szabályos találatot szerzett, viszont társa lesre futott, ezért a játékvezető - vitatható módon – érvénytelenítette a gólt. ĺgy Emerton találata tíz perc múlva csak a szépítést és nem az egyenlítést jelentette. Az Arsenal magabiztos győzelmet aratott a Birmingham City otthonában, így továbbra is vezeti az angol labdarúgó Premier League tabelláját.

Az Arsenal a Birmingham City legyőzésével új rekordot állított fel az angol labdarúgó Premier League-ben. A londoni csapat 13 mérkőzés óta veretlen, ilyen jó rajttal még egyik együttes sem büszkélkedhetett a PL 1992-es megalapítása óta. A korábbi csúcsot a Liverpool tartotta, amely egy éve 12 meccsen át nem talált legyőzőre.

13. forduló: Everton–Wolverhampton 2:0, góllövők: Radzinski (16.), Kilbane (19.); Birmingham–Arsenal 0:3, g.: Ljungberg (4.), Bergkamp (80.), Pires (88.); Middlesbrough– Liverpool 0:0; Leeds–Bolton 0:2, g.: Davies (16.), Janakopulos (17.); Newcastle–Manchester City 3:0, g.: Shearer (77., 85.), Ameobi (57.); Leicester–Charlton 1:1, g.: Ferdinand (39.), ill. Di Canio (84. – 11-esből); Southampton–Chelsea 0:1, g.: Melchiot (47.); Manchester United– Blackburn 2:1, g.: Van Nistelrooy (24.), Kleberson (38.), ill. Emerton (62.); Tottenham–Aston Villa 2:1.

CSEHORSZÁG

A morva klubok dominálnak a Gambrinus ligában! A Sparta a Jablonec elleni meccs előtt utoljára 2001 márciusában kapott négy gólt. Az éllovas Ostrava mögött a második helyen már az Olomouc található, amely Plzeňben tudott győzni. A Sigma csapatában Reiter két gólt ért el, és vezeti a góllövők listáját!

15. forduló: Jablonec–Sparta 4:2, góllövők: Mašek (41.), Herzán (66.), Michálek (70.), Vodehnal (90.), illetve Hrotek (45.–öngól), Pergl (83.); Blšany–St.Město 1:3, g.: Horáček (83.), ill. Meduna (3:ň, Polách (39.), Činčala (83.); Plzeň–Olomouc 1:3, g.: Edno (49.), ill. Reiter (7., 71.), Babnič (56.); Zlín–Teplice 1:0, g.: Vidlička (25.); Brno–Příbram 1:1, g.: Pacanda (12.), ill. Schuster (68. – öngól); Slavia–Č. Budějovice 0:1, g.: Vozábal (82.); Žižkov–Liberec 0:1, g.: Slepička (33.)

NÉMETORSZÁG

Szabics Imre szerezte a VfB Stuttgart első gólját a Hannover ellen a német labdarúgó Bundesliga 13. fordulójában, ez volt a csatár 5. találata. A hazaiak győzelmükkel megerősítették vezető helyüket a tabellán. Nyert a másik szombaton pályára lépett magyar érdekeltségű csapat, a Werder Bremen is. Lisztes Krisztián együttese – a Bochum elleni sikerrel továbbra is második. Visszatért a Dortmund kezdőcsapatába Tomáš Rosický, de a forduló rangadóján a Borussia hiába vezetett 2:0-ra a Bayer Leverkusen ellen, végül be kellett érnie az egy ponttal.

13. forduló: Wolfsburg–Mönchengladbach 1:3, góllövők: Schnoor (32.), illetve Van Hout (13.), Van Lent (68.), Kolkka (77.); Schalke 04–Rostock 0:1, g.: Tjikuzu (53.); Dortmund–Leverkusen 2:2, g.: Gambino (29., 32.), ill. Neuville (35.), Babič (78.); Stuttgart–Hannover 3:1, g.: Meissner (78., 90.), Szabics (29,), ill. Brdaric (82.); Bremen– Bochum 3:1, g.: Ailton (6., 14., 50.), ill. Fahrenhorst (76.); Köln– Hamburg 0:1, g.: Barbarez (41.); 1860 München–Bayern 0:1, g.: Makaay (34.). A Freiburg– Frankfurt és a Kaiserslautern–Hertha mérkőzések az oldal zárása után értek véget.

OLASZORSZÁG

A címvédő és jelenleg is éllovas Juventus a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott a Modena otthonában, az Internazionale pedig hazai pályán közönségszórakoztató játékkal kiütéses győ-zelmet aratott a Reggina ellen. Továbbra is remek formában játzik az AS Roma, amely ezúttal Bolognában tudott győzni (Tottiék 45 percnyi játék után már 3:0-ra vezettek), s a fővárosi csapat őrzi veretlenségét.

10. forduló: Internazionale–Reggina 6:0, góllövők: Cannavaro (33.), Martins (43.), Van der Meyde (49.), Farinos (59.), Cruz (65.), Vieri (75.); Modena–Juventus 0:2, g.: Trezeguet (42.), Nedvěd (50.); Ancona–Brescia 1:1, g.: Berretta (60.), ill. R. Baggio (5.); Bologna– AS Roma 0:4, g.: Totti (16.), Montella (33.), Panucci (38.), Cassano (49.); Empoli–Parma 1:0, g.: Foggia (9:1); Lazio–Perugia 3:1, g.: Sztankovics (45.), Corradi (87.), S. Inzaghi (94.), ill. Grosso (62.), kiállítva: Conceiacao (86.), ill. Diamoutene (69.), Ignoffo (86.), Di Loreto (93.); Lecce–Sampdoria 0:0; Udinese–Siena 1:1, g.: Fava (42.), ill. Flo (79.).

SPANYOLORSZÁG

12. forduló: Betis Sevilla–La Coruna 0:0; San Sebastian–Mallorca 0:1, g.: Eto’o (18.); Villarreal–Barcelona 2:1, g.: Jose Mari (39.), Anderson (90.), ill. Kluivert (71.); Celta Vigo–Bilbao 0:2; Espanyol–FC Sevilla 1:0, g.: Domoraud (90.); Malaga–Osasuna 0:0; Santander–Zaragoza 1:2; Valladolid–Atl.Madrid 3:1, g.: Makukula (22.), Zapata (38.), Sousa (65.), ill. Musampa (13.).

AUSZTRIA

Klausz László szerezte a Bregenz második gólját a Rapid Wien otthonában, a vendégek 2-2-es döntetlent értek el az osztrák labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. A negyedik találatát jegyző magyar csatár végig a pályán volt, fejesével a Bregenz 2:0-ra vezetett, de a bécsiek végül egyenlítettek. Mátyus János együttese, az Admira a Kabát Péterrel felálló Kärntent fogadta, a hazaiak a 91. percben született találattal nyertek. Mindkét magyar játékos végigjátszotta a találkozót.

18. forduló: Pasching–Austria 2:4; Rapid–Bregenz 2:2; Admira– Kärnten1:0; Salzburg–Mattersburg 4:0; GAK–Sturm 1:0.

BELGIUM

13. forduló: Beerschot–FC Brugges 2:0; Mons–Anderlecht 0:2; Mouscron–Zolder 2:1; Lokeren– Charleroi 0:2; St. Liege–Westerlo 3:0; Lierse–Beveren 1:0; Genk– St. Truiden 4:0; Cr. Brugges–Gent 1:0; La Louviere–Antwerpen 1:1.

FRANCIAORSZÁG

14. forduló: Lyon–Strasbourg 1:0; Guingamp–Sochaux 1:2; Lille– Marseille 0:2; Metz–Auxerre 0:2; Montpellier–Ajaccio 3:1; Toulouse–Le Mans 1:1; Bastia–Nantes 1:3; Bordeaux–Rennes 2:1; Monaco–Lens 2:0.

HOLLANDIA

12. forduló: Waalwijk–Groningen 1:1; Tilburg–Volendam 6:0; Zwolle–Breda 0:2; Nijmegen– Eindhoven 2:3; Alkmaar–Roda Kerkrade 1:5; Feyenoord–Arnhem 3:0; Ajax–Heerenveen 3:1; Twente–Den Haag 4:0; Roosendaal–Utrecht 1:1.

TÖRÖKÖRSZÁG

13. forduló: Ankaragücü–Genclerbirligi 2:3; Malatyaspor–Gaziantepspor 0:0; Denizlispor–Galatasaray 2:1; Besiktas–Konyaspor 1:1; Bursaspor–Sebatspor 1:1; Istanbulspor–Diyarbakirspor 1:3; Rizespor–Adanaspor 0:2; Trabzonspor–Elazigspor 2:2. (m, at)

Magyar és szlovák játékosok külföldön

ANGLIA: Németh Szilárd (Middlesbrough, a 70. perctől játszott a Liverpool ellen), Greško (Blackburn, 90 perc a Manchester United ellen).

NÉMETOSZÁG: Szabics (Stuttgart, 90 perc a Hannover ellen), Lisztes (Bremen, 90 perc a Bochum ellen), Karhan (Wolfsburg, 90 perc a Mönchengladbach ellen), Demo (Mönchengladbach, a 70. percig a Wolfsburg ellen).

AUSZTRIA: Mátyus (Admira, 90 perc a Kärnten ellen), Kabát (Kärnten, 90 perc az Admira ellen), Klausz (Bregenz, 90 perc a Rapid ellen + gól), Hlinka (Bregenz, a 84. percig a Rapid ellen), Janočko (Austria, a 70. percig a Pasching ellen).

HOLLANDIA: Fehér Csaba (Breda, 90 perc a Zwolle ellen).

TÖRÖKÖRSZÁG: Kratochvíl (Denizlispor, 90 perc a Galatasaray ellen + gól). (at)