Amerikai bronz szétlövésben

<p>Az amerikai válogatott szerezte meg a bronzérmet a finn-svéd közös rendezésű jégkorong-világbajnokságon, mivel vasárnap, a harmadik helyért rendezett mérkőzésen szétlövésben legyőzte a finn együttest Stockholmban.</p>

Az amerikaiak 2004 után végeztek ismét a harmadik helyen, míg a finnek az elmúlt évhez hasonlóan ezúttal is elbukták a bronzcsatát.    A tengerentúliak Craig Smith és Paul Stastny révén az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert, majd a harmadik szakasz közepéig úgy tűnt, ezzel meg is kaparintják a bronzérmet. A finnek játékában sokáig kevés átütőerő volt, a 49. percben azonban Lauri Korpikoski betalált az amerikai kapuba, három és fél perccel később pedig újabb gólt lőtt.    A hosszabbításban nem változott az eredmény, a szétlövés pedig a negyedik párban dőlt el: Mikael Granlund kihagyta, Alex Galchenyuk belőtte.         Eredmény:a 3. helyért: Egyesült Államok-Finnország 3-2 (2-0, 0-0, 0-2, 0-0, 1-0) - szétlövésben    később:döntő: Svédország-Svájc 20.30