Alázták a németek a szlovákokat

<p>A szlovák jégkorong-válogatott óriási meglepetésre nagyarányú, 5:1-es vereséget szenvedett az előzetesen kiesőjelöltnek tartott Németországtól az oroszországi jégkorong-világbajnokságon.&nbsp;</p>

A szlovák válogatott harmadik meccsén az eddig csak egy pontot szerző németek ellen lépett pályára. A szlovák kapuban ismét Branislav Konrád kapott lehetőséget, neki kellett először játékba avatkozni, de gond nélkül hárította a németek próbálkozását. Az első szlovák emberelőny kimaradt, Hudáček a kapufát találta el, a 9. percben azonban a szlovákok megszerezték a vezetést: az oroszországi vb-n először pályára lépő Peter Cehlárik a kapus alatt a hálóba lőtt. A játékvezető először nem látta, hol a korong, a gólszerzőnek kellett megmutatnia neki a hálóban – 1:0.  A szlovákok irányították a játékot, de a németek is veszélyeztettek, főleg kontrákból próbálkoztak. Emberelőnyben azonban nem jutottak komolyabb lehetőséghez, az első harmadban nem született több gól. A második harmad elején is a szlovákok voltak aktívabbak, a 25. percben azonban a németek is helyzetbe kerültek: Schütz átadása után a korong Hagerhoz került, aki kapásból egyenlített – 1:1. Újabb szlovák emberelőny következett, de nem lett belőle gól, a 29. percben viszont a németek másodszor is örülhettek: Gogulla a kék vonalról lendítette lövésre az ütőjét, a korong megpattant az egyik szlovák játékoson, s végül a kapuban kötött ki – 1:2. És még nem volt vége: a 35. percben emberelőnyben Reimer remek passzt kapott, és Konráddal szemben már nem hibázott – 1:3. A szlovákok ezen a vb-n még sosem voltak kétgólos hátrányban, a franciák ellen ugyan vesztésre álltak, de aztán simán fordítottak. Erre azonban most esélyük sem volt, a német hurrikán ugyanis folytatódott. Dravecký emberelőnyös helyzete kimaradt, a 44. percben pedig Macek senkitől sem zavartatva végigszáguldott a pályán, és újra Konrád hálójába lőtt – 1:4. Az önbizalmát vesztett Konrádot Július Hudáček váltotta a szlovák kapuban.  A szlovákok teljesen szétestek, az euforikusan hokizó németek még egy ötödik gólt is ütöttek, egy kipattanó korongot Kahun vágott a hálóba – 1:5. Zdeno Cíger védenceinek szerencséjük sem volt, szépítésre sem futotta tőlük. Sőt, a németek majdnem egy hatodikat is lőttek, de a korong már a meccs végi dudaszó után haladt át a gólvonalon. Az 5:1-es német siker szenzációnak számít, a németeket előzetesen kiesőjelöltként tartották számon. A szlovák válogatott két győzelem után először szenvedett vereséget a vb-n.  Zdeno Cíger szlovák szövetségi kapitány a mérkőzés előtt arra figyelmeztetett, nem szabad „elaludni a hatpontos lovon”, de a mérkőzésen úgy tűnt, az előző két meccsét megnyerő szlovákok nem tudtak megfelelően felpörögni. Hiányzott egy olyan vezéregyéniség is, aki az első két német gól után össze tudta volna rántani a csapatot. Szlovákia–Németország 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)Góllövők: Cehlárik (9.), ill. Hager (25.), Gogulla (29.), Reimer (35.), Macek (44.), Kahun (55.).SZLOVÁKIA: Konrád–Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Jaroš, Švarný–Bakoš, Réway, Dravecký–Jurčo, Viedenský, L. Hudáček–Cehlárik, Marcinko, Bartánus–Hrnka, A. Šťastný, Lušňák.NÉMETORSZÁG: Pielmeier–K. Holzer, Ehrhoff, Reul, M. Müller, D. Boyle, Akdag, K. Braun–Kink, Y. Seidenberg, M. Goc–B. Macek, L. Draisaitl, Noebels–P. Reimer, T. Rieder, Kahun–Hager, F. Schütz, Gogulla–Fauser