A komáromiak rakétarajtja

Komárom/Pozsony. A bajnok nyitraiak vereségével, a losonciak váratlan pozsonyi diadalával és a komáromiak meggyőző hazai sikerével indult a férfi kosárlabda extraliga új idénye.
MBK RIEKER KOMÁRNO–HBK PRIEVIDZA 79:65 (29:10, 13:13, 19:26, 18:16), legeredményesebbek: Milkovic 31, ill. Gavran 16.

MBK RIEKER KOMÁRNO–HBK PRIEVIDZA 79:65 (29:10, 13:13, 19:26, 18:16), legeredményesebbek: Milkovic 31, ill. Gavran 16. Rakétarajttal kezdett a Duna-parti gárda az újonc ellen: az első negyed végén 29:10 volt az eredményjelzőn, s a hazai sportrajongók akár három számjegyű eredményben is reménykedhettek. Közben ziccerek is kimaradtak, hatszor viszont hárompontos dobás landolt az ellenfél kosarában. A folytatásban teljesen kiegyensúlyozott küzdelmet láthatott a közönség. A komáromi csapat erőltette a távoli dobásokat, ami már kevésbé volt sikeres, elmaradt az igazi csapatjáték, az ellenfél keményebben védekezett, és bebizonyította, hogy csak kisiklás volt részéről az első negyed. Paulik József, a komáromi csapat menedzsere: „Az első negyedben nagyon jó dobószázalékkal teljesített a csapatunk, aztán mintha elvágták volna. A bajnokság elején tartunk, lesz még mit javítani.” Peter Sestrenka, a privigyeiek edzője: „Nem mondanám, hogy tanulópénzt fizettünk, hiszen több rutinos játékos szerepel a csapatunkban. A mérkőzés első része rányomta a bélyegét a végeredményre, ilyen kisiklásnak nem szabadna előfordulnia. Nem csak az a célunk, hogy a bennmaradásért harcoljunk.”

AŠK INTER BRATISLAVA–E.S.O. LUČENEC 81:84 (25:28, 23:14, 11:19, 22:23), Mičuda 24, ill. Kovacsevics. Érdekes mérkőzésen váratlanul nyert a nógrádi együttes. Mindkét csapat felváltva vezetett, az Inter a 15. percben már 41:32-re, de elvesztette a harmadik negyedet. Utána a losonciak őrizték előnyüket, s a végén a szerencse sem pártol el tőlük.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MBK Handlová–BK Levice 76:68 (13:27, 26:15, 16:16, 21:10), legeredményesebbek: Golian 23, ill. Kucsa 20; Chemosvit Svit–Slávia TU Košice 74:64 (18:16, 16:15, 18:17, 22:16), Sedmák 18, ill. Mišinský 15; 04 AC LB Spišská Nová Ves–Casta SPU Nitra 101:86 (23:17, 32:24, 16:24, 30:21), Hovaňák 35, ill. Ridzoň 16. (keresztényi, sita)