A Barcelona kiütötte a Realt

Angliában a nagycsapatok közül csupán a Manchester United győzött. Jól sikerült a főpróbája a Schalke csapatának a Ferencváros elleni kupameccs előtt. Spanyolországban az év mérkőzése, a Barcelona–Real örökrangadó sima hazai sikert hozott.

Anglia

Larssont lerántották a Barcelona–Real spanyol rangadón, és már negyedóra után kénytelen volt levonulni a pályáról.Reuters-felvételA meglepetések fordulóját könyvelhettük el a Premier League-ben. Hazai pályán a nagy esélyes Chelsea és a az Arsenal is csak döntetlenezett. Az ,,Ágyúsok” az utolsó öt bajnoki meccsből csupán egyet nyertek meg. A hazaiak ugyan állandó fölényben játszottak, meg is szerezték a vezetést, de az újonc kiegyenlített. A Chelsea, amely építkezési munkák miatt fél órával később kezdte a meccset, nem használta ki a vetélytárs botlását. A Mourinho-legénység már a 37. másodpercben gólt ért el, sőt, Tiago kettőre növelte az előnyt. Később azonban Čech kapus hibája után a Bolton szépített, majd pedig ki is egyenlített. A Manchester United kihasználta az élcsapatok bottását és a Charlton elleni győzelemnek köszönhetően felzárkózott az élbolyhoz. Egyébként a vendég londoni csapat 1986 óta nem győzött az Old Traffordon.

14. forduló: Manchester Utd.–Charlton 2:0, góllövők: Giggs (41.), Scholes (48); Arsenal–West Bromwich 1:1, g.: Pires (54.), ill. Earnshaw (79.); Chelsea–Bolton 2:2, g.: Duff (1.), Tiago (48.), ill. Davies (52.), Jaidi (87.); Crystal Palace–Newcastle 0:2, Kluivert (62.), Bellamy (88.); Everton–Fulham 1:0, Ferguson (67.); Middlesbrough–Liverpool 2:0, Riggott (36.), Zenden (62.); Norwich–Southampton 2:1, g.: Francis (28., 52.), ill. Beattie (24.); Portsmouth–Manchester City 1:3, O’Neil (8.), ill. Wright-Phillips (6.), Sibierski (79.), Bosvelt (87.); Blackburn–Birmingham 3:3, g.: Jensen (4.), Reid (57.), Gallagher (63.), ill. Anderton (16.), Savage (38.), Dunn (45.).

Csehország

Továbbra is nyeretlen az Ostrava Jozef Jarabinský edző vezetése alatt. A Baník ugyan kétgólos előnyre tett szert, de végül csak egy pontot szerzett. ,,Az első félidőben uraltuk a pályát. Nem tudom, mi történt a szünet után; nagyon rosszul játszottunk” – mondta szomorúan Jarabinský. Több mint héthónapos szünet után lépett ismét pályára bajnoki meccsen a Sparta mezében Vladimír Labant. ,,Hosszú volt a kényszerszünet. A meccs végén már nagyon fáradt voltam” – nyilatkozta a szlovák légiós. Érdekesség, hogy az Olomouc zsinórban negyedszer kapott ki. Sőt, 393 perce még gólt sem rúgott!

14. forduló: Blšany–Slavia 0:3, góllövők: Šourek (20. – öngól), Vlček (60., 75.); Sparta–Jablonec 3:1, g.: Jun (8., 22.), Petráš (20.), ill. Hrotek (10.); Zlín–Č.Budějovice 2:2, g.: Činčala (56., 68.), ill. Homoláč (13.), Lafata (54.); Ostrava–Drnovice 2:2, g.: Pospěch (16.), Matušovič (38.), ill. Holenda (74.), Vajda (77.); Olomouc–Opava 0:1, g.: Kiša (30.); Příbram–Slovácko 0:0; Ml. Boleslav–Brno 4:0, g.: Sedláček (22.), Cigánek (39. – 11-esből), Bednář (67., 87.).

Németország

Fontos meccsen győzött a Koller nélkül pályára lépő Dortmund, amely a Freiburg ellen szerezte meg a három pontot, sőt, 322 perc után rúgott ismét gólt! Győzelemmel hangolt a Fradi elleni UEFA-kupa-meccsre a Schalke 04. A gelsenkircheni együttes a Leverkusen otthonában tündökölt. Nagyon rosszul kezdődött a szombat délutáni meccs a Beyern München számára. Kahn kapus hibáját követőn gólt kapott, de végül, főleg a Pizzaro-Guerrero duónak köszönhetően győzött. ,,Sokat hibáztak a védők, a csatárok pedig rengeteg helyzetet hagytak ki” – nyilatkozta Felix Magath, a Bayern mestere. Sikeresen mutatkozott be a Rostock kispadján Jörg Berger vezetőedző. Sőt, még a 93. percben vezetett...

14. forduló: Mainz–Bochum 1:0, góllövő: Silva (19.); Bayern–Kaiserslautern 3:1, g.: Pizarro (12.), Frings (27.), Guerrero (65.), ill. Riedl (7.); Dortmund–Freiburg 2:0, Brzenska (4.), Madouni (81.); Bielefeld–Bremen 2:1, g.: Vata (45.), Küntzel (77.), ill. Klasnic (83.); Leverkusen–Schalke 0:3, g.: Sand (26.), Ailton (37.), Lincoln (71.); Hertha–Rostock 1:1, g.: Marcelinho (93.), ill. Rasmussen (36.); Stuttgart–Mönchengladbach 1:0, g.: Kuranyi (56.); Nürnberg–Hannover 1:1, g.: Mintál (81,), Stendel (56.); Hamburg–Wolfsburg 3:1, g.: Van Buyten (40.), Barbarez (45.), Romeo (92.), ill. Brdaric (1.).

Spanyolország

Az év meccsén simán győzött a Barcelona. A százezer néző nagy örömére a katalán csapat semmi esélyt sem adott a Real Madridnak. A fővárosi együttesben – Owen kivételével – az összes sztárjátékos pályára lépett. A Real játéka óriási csalódás volt, a 90 perc alatt a madridiak egyszer sem lőttek kapura. Nem úgy a Barcelona. Sorra vezette a gólveszélyes támadásokat, és csak idő kérdése volt, mikor lövi az első gólt. ,,Nagyon boldog vagyok. De a bajnoki címről egyelőre még ne beszélünk” – mondta Frank Rijkaard, a Barca mestere.

12. forduló: Villarreal–La Coruna 0:2, góllövők: Tristán (32.), Luque (60.); Malaga–Valencia 0:2, g.: Corradi (45.), Xisco (50.); Barcelona–Real Madrid 3:0, g.: Eto’o (29.), Van Bronckhorst (43.), Ronaldinho (76. – 11-esből); Albacete–Getafe 1:1, g.: Buades (50.), ill. Gabi (85.); Levante–Betis Sevilla 1:2, g.: Rivera (6. – 11-esből), ill. Oliveira (27. – 11-esből), Edu (82.); Santander–Osasuna 1:1, g.: Josetxo (47. – öngól), ill. Chengue Morales (20.); FC Sevilla–Espanyol 1:0, g.: Baptista (39.); Zaragoza–Mallorca 0:1, g.: Luis Garcia (20.).

Ausztria

18. forduló: Austria Wien–Grazer AK 0:0; Mattersburg–Bregenz 5:2; Sturm Graz–Salzburg 3:1; Pasching–Innsbruck 3:2; Admira–Rapid Wien 1:0.

Franciaország

15. forduló: Monaco–Sochaux 1:3; Paris St. Germain–Lyon 0:0; Lens–Lille 1:1; Ajaccio–Marseille 2:0; Caen–Nice 0:0; Istres–Metz 0:0; Nantes–Bordeaux 0:1; St. Etienne–Rennes 1:0; Strasbourg–Auxerre 3:1; Toulouse–Bastia 1:0.

Hollandia

13. forduló: Roda Kerkrade–Den Haag 1:1; De Graafschap–Ajax 0:5; Alkmaar–Waalwijk 2:0; Roosendaal–Heerenveen 1:3; Arnheim–Eindhoven 0:2; Den Bosch–Nijmegen 0:0; Twente–Utrecht 0:1; Feyenoord–Groningen 1:2; Tilburg– Breda 0:1.

Görögország

8. forduló: Olimpiakosz–OFI Kréta 3:0; Panathianikosz–Kallithea 1:0; Kerkira–Xanthi 3:0; Ergotelisz–AEK Athén 0:1; Kalamaria–Iraklisz 1:3; Arisz–Ionikosz 0:2. (at)