Zúgott a „szép volt fiúk”!

Királyhelmec. Jó rajtott vettek a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjában szereplő királyhelmeciek. A bodrogköziek az elmúlt héten két ízben is pályára léptek, egyébként mindkét párharcukat hazai környezetben játszották Rudolf Očenáš edző védencei.

Királyhelmec. Jó rajtott vettek a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjában szereplő királyhelmeciek. A bodrogköziek az elmúlt héten két ízben is pályára léptek, egyébként mindkét párharcukat hazai környezetben játszották Rudolf Očenáš edző védencei. Előbb a hétközi találkozón gólokban bővelkedő mérkőzésen fektették két vállra a szepsieket (Moldva nad Bodvou), majd vasárnap délután hazai pályán fogadták a tavasszal még egy emelettel feljebb játszó szobránciakat. A délelőtti esőzések után esőtócsák is tarkították a játékteret. A felázott talajú pályán akadozott az összjáték, olykor bizony pontatlanra sikeredtek az átadások, csúszkáltak a labdarúgók. A vendéglátók már az elején beszorították jó képességű vetélytársukat. Molnár lövésénél baj volt az irányzékkal, a labda néhány centiméterrel a léc fölött zúgott el. A folytatásban Lukács előtt adódott góllal kecsegtető helyzet, ám ő sem volt eredményes. A 12. percben Molnár szabadrúgásánál is baj volt az irányzékkal. A 16. percben végre gólt szereztek a többet kezdeményező vendéglátók. Egy formás támadás után Berta tört be az ellenfél tizenhatosába, éles lövése a hálóban kötött ki. A bekapott gól után nekibuzdultak a vendégek. Egyre több borsot törtek a hazai védők orra alá, ám gólt szerezniük nem sikerült. Ebben nagy érdeme volt a királyhelmeciek remek formában védő kapusának, Tóthnak is. Két ízben nagy bravúrral ziccert hárított. Az 55. percben ismét a csapat motorja és gólfelelőse, Berta volt eredményes. A 16-os vonal bal oldaláról leadott lövése a szobránci kapu jobb alsó sarkában ért célba. Hat perc elteltével Tárczi léc alá tartó sistergő bombáját tenyerelte szögletre a szobránciak kapusa. A félidő derekán ismét nekidurálták magukat a vendégek, gólt lőniük ezúttal sem sikerült. A túloldalon Molnár és Berta előtt adódott gólszerzési lehetőség, az eredmény azonban már nem változott. A találkozó befejezése után zúgott a vastaps, Szép volt fiúk!–skandálták a lelkes királyhelmeci drukkerek. A Slavoj eddig tíz pontot szerzett, s megőrizte második helyét a tabellán. KRÁĽOVSKÝ CHLMEC– SOBRANCE 2:0 (1:0). Gólszerzők: Berta (16. és 55.). Sárga lap: Korfant (Királyhelmec). Játékvezető: Fedeš, 200 néző. KRÁĽOVSKÝ CHLMEC: Tóth–Illés, Korfant, Orosz, Popália, Dako László (75. Borisza), Tárczi, Berta, Lukács (80. Petruska), Karnai, Molnár. (pm)