Zseniképzés csecsemőknél

Dunaszerdahely. Az Okosbaba-program hívei szerint a gyerekek ötéves korukig elsajátíthatják általános tudásuk 65–70 százalékát, ha hathetes koruktól napi rendszerességgel matematikai és nyelvi feladatokat tartalmazó táblákat mutogatnak nekik.

Dunaszerdahely. Az Okosbaba-program hívei szerint a gyerekek ötéves korukig elsajátíthatják általános tudásuk 65–70 százalékát, ha hathetes koruktól napi rendszerességgel matematikai és nyelvi feladatokat tartalmazó táblákat mutogatnak nekik. Dunaszerdahelyen már a második szemináriumot tartották az érdeklődő szülőknek.

Gál Godó Nikolett, a szeminárium szervezője saját nyolchónapos lányával is gyakorol. Meggyőződése, a napi tízperces foglalkozásnak köszönhetően csemetéje előbb tanulhat meg olvasni, mint beszélni, fejlődik a mennyiségérzéke, és több idegen nyelv elsajátítását is megalapozza. A Doman-módszert eredetileg sérült gyerekek felzárkóztatására fejlesztették ki. A lényege, hogy a kicsiknek naponta háromszor tíz percig táblákat mutogatnak, és mint a reklámok esetében, a hirtelen feltűnő kép – írott szavak,vagy pöttyök – beépül az emlékezetbe. A módszer támogatói szerint bármilyen információ átadható a segítségével, és a gyermek játékként éli meg a napi háromszor 10-15 perces foglalkozásokat.

Az ellenzők úgy vélik, felesleges a piciket ily módon fejleszteni. A természetes tanulásban hisznek, és úgy vélik, a sok impulzus többet árthat, mint amennyit használ. Klinikailag igazolt bizonyítéka nincs a módszernek, így aztán nem ismertek esetleges káros hatásai (például a túlterheltség) sem.

A dunaszerdahelyi szemináriumon körülbelül húsz szülő vett részt. Lelkesen távoztak, többen megvették a 3000–15 000 forintba kerülő oktatótáblákat is.

Vankóné Horváth Magdolna gyakorlati bemutatót tartott egy galántai kisfiúval, a nyolc hónapos Hlavatý Róberttel, aki közben anyukája karjaiban nevetgélt. Magyar szavakat, kínai betűket mutattak neki, majd matematikatáblákat.

Az előadó lapunknak elmondta, az első eredmények már egyéves korban jelentkeznek. Az írott szó bevésődik a csecsemő agyába, és előbb ismeri fel, mint hogy ki tudná mondani. „Sokkal jobban kiaknázhatók a gyerek képességei. Veleszületett képesség a mennyiséglátás és a vizuális memória, és akár 12 nyelvet is képes megtanulni. A matematikatábláknak köszönhetően sokkal jobban számolnak majd fejben, és jó matematikusok lesznek” – mondta a székesfehérvári hölgy, aki korábban mérnök, majd újságíró volt. Megjegyzésünkre, mely szerint a pszichológiai vizsgálatok nem bizonyítják, hogy mindenkinek a vizuális memóriája a legfejlettebb, az volt a válasza: „Úgy vélem, ez a szülők és a gyerek dolga, nem pedig a pszichológusoknak kell eldönteniük, mi a jó. A gyerek kíváncsisága óriási, tudásszomja nagyon nagy, és ezt kell kielégíteni.” Úgy gondolja, már csecsemőkorban megtaníthatjuk a gyerekeket arra, hogyan alkalmazkodjanak a korunkra jellemző információtöbblethez, és szerinte ezzel a módszerrel könnyebben veszik majd az akadályokat.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?