<p>Dunaszerdahely/Lúcs. Bejelentés alapján indított vizsgálatot a Dunaszerdahelyi Járási Rendőrkapitányság a Lúcson élő Herberger Sándor és Anna ügyében, akik állítólag évek óta sanyargatásnak vannak kitéve, embertelen körülmények között élnek.</p>
Vizsgálja a rendőrség, valóban rabszolgatartásról van-e szó
LŐRINCZ ADRIÁN
Az ügyet a média rabszolgatartásként tálalta, ami Both Péter járási rendőrkapitány szerint nem állja meg a helyét.
Az ötvenes éveikben járó Herberger Sándor és Anna kilenc éve él a nagylúcsi M. Tibor telkén található, pajtaszerű építményben. Az ügy körülményeiről a médiát B. István és K. János tájékoztatta, kifejtve, mennyire megütköztek az ott uralkodó állapotokon. M. Tibor állítólag juttatást kap azért, hogy gondoskodik a házaspárról.
Kiss László, Lúcs polgármestere április 25-én tett feljelentést a rendőrségen. „Nincs tudomásom arról, hogy Herbergerék az utóbbi években akár egyszer is panaszt emeltek volna az életkörülményeik vagy a bánásmód miatt – közölte lapunkkal –, holott megtehették volna, hiszen szabadon mozogtak a településen. Herberger Sándor a falugyűléseken is megjelent, szinte hetente felkeresett a hivatalban, a faluban pedig kisebb munkákat vállalt.” A polgármester a szociális és munkaügyi hivatallal, illetve a rendőrséggel is felvette a kapcsolatot az ügy tisztázása végett, amikor B. István és K. János tájékoztatta, hogy „már elrendeztek mindent”. „Hodosban biztosítottak számukra lakást, közölték, ám ezt az ottani polgármester kollégám nem tudta megerősíteni” – tette hozzá Kiss László. A házaspár életkörülményei iránt korábban a szociális hivatal és a rendőrség munkatársai is érdeklődtek, ám M. Tibor állítólag nem engedte be őket a portájára.
Lúcs polgármestere személyi szabadság korlátozása, zsarolás és nyomásgyakorlás miatt tett feljelentést. Both Péter dunaszerdahelyi járási rendőrkapitány elmondta: a károsultak egyike is vallomást tett. „Csak a bizonyítási eljárást követően lehet minősíteni az ügyet – közölte. – Leszögezném: a rabszolgatartás gyanúja feltehetően nem állja meg a helyét, hiszen a sértettek szabadon mozoghattak, bármikor elhagyhatták a lakásukat, így segítséget kérhettek volna. Szakértők, pszichológusok bevonásával fogjuk vizsgálni, igazolható-e a zsarolás vagy a kínzás gyanúja. Egyelőre veszélyes fenyegetés címén folyik vizsgálat.”
A nyomozást a sértettek értelmi szintje is nehezíti; értesüléseink szerint Herbergeréket ideiglenesen egy nagymegyeri családi házban helyezték el.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.