Újabb vereség hazai pályán

Szenc. Két mérkőzésből két vereség a III. liga pozsonyi csoportjában játszó szenci SFM mérlege. Marián Tibenský tanítványai ráadásul mindkét idény eleji vereségüket hazai környezetben szenvedték el. A récseiek útán szombat délután a lamacsiak leckéztették a szencieket. Már a 7.

Szenc. Két mérkőzésből két vereség a III. liga pozsonyi csoportjában játszó szenci SFM mérlege. Marián Tibenský tanítványai ráadásul mindkét idény eleji vereségüket hazai környezetben szenvedték el. A récseiek útán szombat délután a lamacsiak leckéztették a szencieket. Már a 7. percben vezetést szereztek a vendégek: Šípka futott el a jobb szélen, jól időzített beadását Lipiak bólintotta a hálóba. A 15. percben egyenlíthettek volna a vendéglátók. Futó gólpasszát azonban Mucha elügyetlenkedte. A nevezett játékos balszerencsés sorozata a 23. percben folytatódott. Ekkor az ellenfél játékosához fejelte a labdát, Kučera első kísérlete még nem vezetett eredményre, duplája azonban már a kapuban kötött ki. A megzavarodott hazaiak ekkor hibát hibára halmoztak. Két perccel később ismét rövidzárlat volt védelmükben, ekkor Gálik volt eredményes. Szünet után feltámadtak a vendéglátók. Ebben az is közrejátszott, hogy edzőjük változtatott a csapat összeállításán. A cserejátékosok új színt, lendületet vittek a játékba. Néhány ígéretes ellentámadást vezettek, ezekből csupán Čambal kapufája (62.) érdemel említést. A 68. percben Lipiak növelte a kontrákra játszó vendégek vezetését. A SFM játékosai ezt követően a becsületgól megszerzésére törekedtek. Poór fejesénél a Fortuna is segítette a fővárosiakat, majd Kopriva ziccert hibázott. Futó egyéni akciójánál pedig Morávek, a lamacsiak kapusa remekelt. Amikor már hazafelé indultak a hazaiak csalódott szurkolói, Poór büntetőből szépített. A második fordulót követően tehát gondban van a gyengélkedő SFM, mely egy évvel ezelőtt még a listavezető szerepében vitézkedett.

SFM SENEC–LAMAČ 1:4 (0:3). Góllövők: Poór (90. – 11-esből), ill. Lipiak (7. és 68.), Pšenko (23.), Gálik (25.). Sárga lap: B. Štellár, Gubáni, ill. Morávek, Ferenčík, Pšenko, Gálik. Játékvezető: Bohúň, 80 néző. SFM SENEC: Kučera–Bergendi, Fiľak, Čambal, Novák–Futó, Poór, Andrássy, Mucha (46. Kretter)–Gubáni (46. Petrovič), B. Štellár (72. Kopriva).