Újabb csalás terjed: a rendőrség nevében próbálnak pénzt kicsalni az emberektől

csalas k

A rendőrség a közösségi oldalán figyelmeztet azokra a csaló SMS-ekre, amelyekben az elkövetők ki nem fizetett közlekedési bírságra hivatkoznak.

Az üzenetek egy hamis weboldalra vezető linket tartalmaznak, amely a belügyminisztérium hivatalos oldalának tűnik. A csalók célja, hogy személyes és bankkártyaadatokat szerezzenek meg.

A rendőrség szerint az üzenetek nyomást próbálnak gyakorolni a címzettekre, és sürgetik a bírság mielőbbi befizetését. Valójában azonban így akarják rávenni az embereket, hogy önként adják meg banki adataikat.

A hatóság hangsúlyozza: a rendőrség nem SMS-ben küld bírságot, a hivatalos értesítések minden esetben postai vagy elektronikus úton érkeznek.

A rendőrök arra kérik a lakosságot, hogy az ilyen üzeneteket hagyják figyelmen kívül, ne nyissanak meg linkeket, és ne adják meg személyes vagy banki adataikat. Amennyiben valaki mégis megtette, haladéktalanul vegye fel a kapcsolatot a bankjával és a rendőrséggel.

Nem megfelelő hozzászólás jelentése

Nem megfelelő a hozzászólás?

A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?