Léva. Új számítástechnikai szaktantermet adtak át október 26-án a Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolában.
Új számítógépes szaktanterem a lévai magyar alapiskolában
Andruska Csilla, az iskola igazgatója elmondta, „mindig nagy öröm iskolánk gyarapodása, épülése, szépülése.” Üdvözölte azokat, „akik figyelemmel kísérik az alapiskola fejlődését és problémáit”. A szlovák–magyar államközi egyezmény alapján a Pázmány Péter Alapítvány biztosította támogatásból a szülői szövetségen keresztül befolyt összeg egyharmada fordítható oktatási eszközök vásárlására. E támogatásnak köszönhetően az iskolában nyáron egy osztálytermet szaktanteremmé átalakíthattak. A tanintézmény két fő célkitűzése: a számítástechnikai oktatás egyre színvonalasabbá tétele és – az előbbi révén is – a minőségi idegennyelv-oktatás biztosítása. „Nem egyszerű feladat az emberközpontú iskola kiépítése. Fontos a hagyományos értékeink támogatása, az egymás iránti szeretet és tisztelet” – mondta az igazgató asszony. Úgy fogalmazott, a város egyetlen nemzetiségi iskolájaként óriási türelem és mérhetetlen kitartás kell a munka végzéséhez, amelyet „pedagógusaink hivatásnak éreznek”.
„Értetek van minden, hogy minél jobb körülmények között tanulhassatok” – szólt a tanulókhoz Szigeti László államtitkár. Arra buzdította a diákokat, éljenek az új lehetőséggel. A szaktanterem szerinte négy cél elérésében segítheti használóit: megismertetni a gyermekekkel a számítástechnika alapjait, hozzájutni a világháló kínálta információkhoz, tanulni a számítógép segítségével, és nagy szerepe van abban is, hogy a pedagógusok megtanuljanak tanítani számítógép segítségével. A szülők szerepének fontosságát is hangsúlyozta az államtitkár, hiszen „nélkülük egy iskola manapság már nehezen maradhat életben”. „Remélem, e tanteremnek köszönhetően is iskolátokból egyre több olyan fiatal kerül majd ki, aki nemzetközi megmérettetésben is öregbíteni fogja a felvidéki oktatásügy és a lévai magyar alapiskola hírnevét” – fogalmazott Szigeti. A beszédek után az alsó tagozatosok műsora következett, elhangzott Reményik Sándor és Dsida Jenő egy-egy verse, egy népdalcsokor és egy magyar népmese. A Pitypang gyermektánccsoport dunántúli játékokat és táncokat mutatott be, a Kis Bokréta hagyományőrző csoport pedig különböző tájegységek folklórkincséből nyújtott ízelítőt.
A szaktanterem zöld szalagjának átvágása után a vendégek megtekintették a felújított osztályt, a 15 számítógépet és az iskola életében az utóbbi években bekövetkezett változásokat bemutató „kisfilmet”. Az iskolaépület első emeletén található teremben felújították a padlózatot, amely alatt minden géphez külön vezeték csatlakozik – mindez mintegy 300 ezer koronába került. A terem kapacitása 25 fő.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.