Tűt keresnek a szénakazalban

Nyitra. A rendőrségen tett feljelentést a városi lakásszövetkezet jogásza az egyik panelház lakói ellen, mert az épületen szándékos rongálás miatt esett károk értéke már meghaladta a négymillió koronát.

Nyitra. A rendőrségen tett feljelentést a városi lakásszövetkezet jogásza az egyik panelház lakói ellen, mert az épületen szándékos rongálás miatt esett károk értéke már meghaladta a négymillió koronát. A városszerte hírhedt házban 1996 óta roma családok laknak, és az eltelt nyolc év alatt tönkretették a liftet (a liftaknát szeméttárolónak használják), kiszedték és eladták a lépcsőkorlátokat, az ajtó- és ablakkereteket, még a tető és az ablakpárkányok pléhborítását is leadták a hulladékgyűjtőben.

A rendőrség egyelőre csak a lépcsőház és a közös helyiségek rongálóit keresi, a lakásokba még a lakásszövetkezet illetékesei sem mernek bemenni. Egyetlen elhagyott lakás esetében indult eljárás rablás miatt – itt még a padló linóleumborítását és a fürdőszobában a csempét is felszedték, sőt az ajtóra szerelt védőrácsot is szétfűrészelték, és elvitték a tolvajok. A nyomozás egyáltalán nem lesz egyszerű, az elmúlt évek során egész generációk „dolgoztak” a ház tönkretételén, és ma már lehetetlen megállapítani, hogy például kik tették először működésképtelenné, aztán szerelték szét a liftet.

A lakásszövetkezet jogásza azonban már most megelőlegezi a nyomozás eredményét, szerinte valamennyi lakót egyformán felelősségre kell vonni és meg kell büntetni. A kérdés csak az, miből teremtenék elő a pénzt a bírságra, hiszen évek óta lakbért sem fizetnek – a huszonegy család már több mint hárommillió koronával tartozik a városnak. Tavaly ugyan a lakásszövetkezet felbontotta a bérleti szerződésüket, de – gyerekes családokról lévén szó – szükséglakást is biztosítania kell számukra. Mivel a városnak nincsenek szociális lakásai, az illetékesek azt a megoldást javasolták, hogy az adósok valamennyien maradhatnak a már amúgy is tönkretett eredeti lakásukban, csak a bérleti szerződésük módosult annyiban, hogy ha most sem fizetnek, azonnal az utcára kerülhetnek. Ez ellen viszont a lakók tiltakoznak, és azzal érvelnek, hogy a lakbérük sokkal nagyobb, mint az a szociális lakások esetében elvárható. Az ügy végére várhatóan csak az ügyész tesz majd pontot, akinek véleményeznie kell, tekinthető-e szociális lakásnak egy eredetileg standard, de teljesen tönkretett háromszobás panellakás. Addig pedig folytatódik a fantomblokkban a nyomozás és a rongálás is.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?