<p>A nyár folyamán nyolc orvos távozik a párkányi rendelőintézetből. Új helyen - a művészeti alapiskola Szent István utcai központja és a Billa bevásárlóközpont között található épületben - folytatják praxisukat. </p>
Több orvos szerződést bontott a párkányi rendelőintézettel
Párkány |
A változásnak a negatív következmények mellett pozitív hozadéka is lehet. A körzeti orvosok és a szakorvosok többsége eddig a Nyitra megye által fenntartott rendelőintézetben praktizált. A betegeknek - más városoktól eltérően, ahol az orvosi ellátás egysége már régebben felbomlott - nem kellett több épület között ingázniuk, ha kezelőorvosuk szakorvoshoz küldte őket, aki esetleg újabb szakorvosi vizsgálatokat rendelt el. A szakvizsgálatok zömén a betegek a rendelőintézetben áteshettek. A távozó orvosok nem indokolták döntésüketA közelmúltban nyolc orvos – négy szakorvos, három körzeti és egy gyermekorvos – bontotta fel szerződését a rendelőintézettel. „A szerződésbontást nem indokolták“ – nyilatkozott Czékus András, a rendelőintézet gazdasági igazgatója. Az orvosok távozása negatívan befolyásolja a rendelőintézet eddig kiegyensúlyozott gazdasági mérlegét. „Ennek következtében kénytelenek leszünk felszámolni veszteséges szolgáltatásainkat“ – jegyezte meg az igazgató. Emellett viszont új orvosokkal szeretnénk pótolni a távozókat, hogy a betegeknek ne kelljen két épület között ingázniuk“ - tette hozzá Czékus András. Pozitívum - bővülhet a szakorvosi ellátás „Több szakorvosra van szükség. Előfordult, hogy csak késő délután kerültem sorra, holott már reggel hét óra előtt a váróteremben voltam. A párkányi szakorvosok többségének rengeteg betege van, nem is csoda, hogy a várótermek túlzsúfoltak“ - panaszkodott a betegek többsége. Az orvosok hallgatnak arról, miért döntöttek a távozás mellett. „Minden orvosnak a megye által meghatározott lehető legalacsonyabb bérleti díjat ajánlottuk fel. Emellett a rendelőintézetet az elmúlt években szinte teljesen felújítottuk, ami nemcsak a betegek, hanem az orvosok komfortérzetét is növelte“ - mondta az igazgató. A rendelőintézetet hőszigetelték, nyílászáróit kicserélték, felújították a szociális helyiségeket, új parkolóhelyeket létesítettek. „A közeljövőben újabb beruházásokat tervezünk. Pályázati pénzből szeretnénk felújítani az elektromos hálózatot, kicserélnénk a liftet, új röntgengépet és ultrahangot vásárolnánk, emellett digitalizálnánk a meglévő röntgengépet“ - tájékoztatta lapunkat Czékus András. Negatívum - változhat az orvosi ügyelet „Az orvosok távozása miatt csökken a bevételünk, ezért kénytelenek leszünk szigorú korlátok közé szorítani veszteséges tevékenységeinket. Ezek egyike az orvosi ügyelet. A felnőtt és gyermekorvosi ügyelet is veszteséges. A nagyvárosokkal ellentétben- ahol az ügyeletet gazdaságosan tudják működtetni - a párkányi körzetben kevés a páciens. A gyermekorvosi ügyeletet naponta átlagosan négyen, a felnőtteket ellátót heten keresik fel. Komoly esetekben az emberek a mentőszolgálatot hívják. Kénytelenek leszünk olyan korlátozást bevezetni, amivel gazdaságilag elfogadhatóvá tehetjük az orvosi ügyelet működtetését“ -mondta a rendelőintézet igazgatója. Végleges döntés ezzel kapcsolatban még nem született, de a korlátozás várhatóan a gyermekorvosi ügyeletet fogja leginkábbérinteni.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.