<p>Két lakossági petíció érkezett a városi hivatalba a Lidl áruház Templom téri tervezett építésével kapcsolatban; a képviselők legutóbbi ülésükön mindkettőt tudomásul vették. </p>
Tiltakoznak a Lidl ellen Gútán
Gúta |
Az első aláírói arra kérik az önkormányzatot, ne engedélyezze 300 négyzetméternél nagyobb alapterületű áruházak építését, amelyek ellehetetlenítik a kisboltok tulajdonosait. Ezt a tiltakozó levelet 29-en írták alá. A 206 aláírást tartalmazó másik tiltakozás indítványozói lapunkhoz eljuttatott állásfoglalásukban azt kifogásolják, hogy a testület a részletek ismerete nélkül egyezett bele abba, hogy az egykori munkahivatal épületét – ahol több kisvállalkozó tevékenykedik – eladja a beruházónak, amit az le kíván bontani.
„Azt szeretnénk, ha a város a végső eladási ár ismeretében először az épületben székelő vállalkozóknak kínálná megvételre az ingatlant, ezt viszont a polgármester úr a testületi ülésen elképzelhetetlennek nevezte” – mutatott rá JUDr. Gabriel Szabó, a petíciós bizottság tagja. A petíciót aláíró malom és a Fűzfa utca lakói viszont azt nem értik, miért éppen ebben a térségben kell megépülnie az áruháznak, miért nem kínált fel a város más telkeket. Félrevezetőnek tartják azokat a híreszteléseket, hogy más térséget a beruházó nem fogadott volna el, hiszen csupán az volt a feltétele, hogy a telek a főút mellett feküdjön, és elegendő parkolóhelyet lehessen építeni. Szerintük a város nem vizsgálta meg az új áruház előnyeit és hátrányait. Arra is kíváncsiak lennének, hogy a város kompenzálja-e a bérlőket azokért a beruházásokért, amelyeket az épületbe fektettek.„Az önkormányzat a februári ülésen tudomásul vette a Lidl kérvényét a Templom téri épület megvásárlására, a mostani ülésen ennek eladási szándékáról szavaztak a képviselők. A kért ár 1,35 millió euró, ami jóval magasabb a becsültnél – mondta Horváth Árpád polgármester. – Bárki jelentkezhet vevőként, szó sincs arról, hogy a város már eladta volna a Lidlnek az épületet. Ha az áruházlánc vételi szándéka komoly lesz, akkor módosítani kell a város területrendezési tervét, mivel a jelenlegi szerint ebben a térségben legfeljebb 300 négyzetméter alapterületű bolt épülhet. Ezt követi az elvi építési engedély, majd az építési engedély kiadása. Mindhárom lépcsőfoknál valamennyi érintett fél, szomszéd, polgár, hivatal bekapcsolódhat a véleményezésbe.” A Lidl egyelőre látványtervet nyújtott be, megvalósítási tervet akkor készít, amikor biztos lesz, hogy itt fektet be. Ehhez azonban az áruházlánc képviselőinek az önkormányzattal és több magánszeméllyel is meg kell egyeznie, hiszen az általuk kiszemelt parcellákon a város tulajdonában levő Templom téri épület mellett egy magántulajdonban levő régi malom és további két családi ház áll. A polgármester hozzátette: a tiltakozás ellenére a gútaiak többsége szeretné, ha lenne Lidl a városban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.