Léva. Egy fiatal oktatási intézmény életében minden új tanév fontos, de a helyi Magyar Tanítási Nyelvű Egyházi Gimnázium több szempontból is különleges helyzetben van, és nagyon fontos iskolaév áll előtte.
Az első osztályosok belépésével ugyanis négy évfolyam van, és 2005 tavaszán érettségiznek az első növendékek.
Tanévkezdés Léva magyar egyházi gimnáziumában
Az első osztályosok belépésével ugyanis négy évfolyam van, és 2005 tavaszán érettségiznek az első növendékek. „Betölti rendeltetését az iskola” – fogalmazott ezzel kapcsolatban Hajtman Béla igazgató, aki új igazgatóként a most kezdődő tanévben valósíthatja meg érdemben az elképzeléseit.
A múlt héten csütörtökön tartott tanévnyitón részt vett Dolník Erzsébet, az MKP parlamenti képviselője, aki szinte védnökévé vált az iskolának. A szülői szövetség elnöke, Dohány Klára is jelen volt, az ünnepi áhítatot Kuczy Lajos református esperes tartotta.
Az igazgató beszédében gyakorlati dolgokra is kitért. „Nemcsak a lelkek, de az épület is rászorul a felújításra” – hangsúlyozta. Felhívta a figyelmet a pályázatírás fontosságára, és arra, hogy az iskola szolgáltató intézmény, melynek a diákok igényeit, elvárásait kell kielégítenie. Ennek jegyében nemcsak a már jól bevált, eddig működő fakultatív órákat és szakköröket hirdeti meg az iskola, hanem spanyol és latin nyelvórákat is képes biztosítani. Három új kollégával kezdik meg a munkát. Az állandó pedagógusok mellett tíz óraadó tanárral működik együtt a gimnázium. Hetvenöt diák látogatja az intézményt. Hajtman megjegyezte: „Léva demográfiai mutatói nem kecsegtetnek semmi jóval, ezért a diáklétszám gyarapodása érdekében személyesen látogatok el a környező falvak alapiskoláiba.”
Feladatának tekinti támogatók, iskolabarát vállalkozók, szponzorok megkeresését, hogy megteremtődjenek azok az anyagi feltételek, amelyek szükségesek a munkához. Az oktatási minisztérium által kibocsátott oktatási utalványok új lehetőségeket adnak a szakkörök díjazására.
Az oktatási minisztérium által kibocsátott oktatási utalványok új lehetőségeket adnak a szakkörök díjazására. „Konstruktív, mindennapos kapcsolat kell, hogy kialakuljon a pedagógusok, a szülők és a fenntartó református egyház között. Azt akarom, hogy megnevezésünkben az egyházi szócska tartalommal telítődjék meg. Ilyen megfontolásokból is meg lett vizsgálva és újra lett gondolva az iskola házirendje.”
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.