Szünet után kihasználták ziccereiket

Óvár. A vártnál is nehezebben lendült játékba tegnap délután a közép-szlovákiai V. liga csoportjának óvári újonca. Az igazsághoz tartozik, hogy a szinóbányaiak (Cinobaňa) elleni összecsapás eső áztatta, mély talajú pályán zajlott, ami elsősorban a technikás hazaiak támadásainál éreztette negatív hatását.

Óvár. A vártnál is nehezebben lendült játékba tegnap délután a közép-szlovákiai V. liga csoportjának óvári újonca. Az igazsághoz tartozik, hogy a szinóbányaiak (Cinobaňa) elleni összecsapás eső áztatta, mély talajú pályán zajlott, ami elsősorban a technikás hazaiak támadásainál éreztette negatív hatását. A vendéglátók együtteséből egyébként ezúttal hiányzott két kezdőemberük, a piros lap miatt kényszerpihenőre ítélt Koncz és az úgyszintén fegyelmijét töltő György. Az óváriak már a találkozó elején vezetést szerezhettek volna, ám Molnár gólhelyzeteinél a 2. és a 4. percben baj volt az irányzékkal. A folytatásban is a tabella második helyén tanyázó óváriak nagy mezőnyfölényének jegyében peregtek a percek, a fegyelmezetten védekező vendégek hálója azonban a félidei pihenőig érintetlen maradt. Fordulás után megtört a jég. Kelemen Norbert edző tanítványai pontosabban adogattak, két ízben ziccereiket is értékesítették. Már a 47. percben gólnak örültek a szurkolók. Maroš Varholáh jól időzített beadását Molnár félfordulattal vágta a hálóba. Az első találatnál jeleskedő Maroš Varholák a 63. percben Brnát hozta gólhelyzetbe. A hazaiak csatára fejjel a hálóba bólintotta társa hajszálpontos ívelését. A hajrában tovább növelhették volna vezetésüket a hazaiak. A 80. percben Maroš Varholák lövése süvített el a léc felett. Öt perccel később a csereként játékba avatkozó Lupa fejelt a kapu fölé. Megérdemelten győzött a Kelemen-legénység. A mezőny élcsoportjához tartozó, védekezésre összpontosító vendégek erejéből csak egy kapura tartó lövésre futotta.

OLOVÁRY–CINOBAŇA 2:0 (0:0). Gólok: 47. Molnár Gy., 63. Brna. Játékvezető Košárnik, 150 néző. Olováry: Geregay–Schmidt, Zatyko, Nemčok, Klátik (85. Lupa), Miloš Varholák, Molnár Gyula, Marián Varhlák, Čiernik, Brna (73. Zachar), Foltán (65. Slávik). (js)