Százszázalékos bakaiak

Baka. Remek rajtot vettek a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában játszó bakaiak, akik a nyitányon idegenben az újonc ógyallaiakat győzték le, majd a tegnapi folytatásban a zselizieknek sem kegyelmeztek.

Ezúttal hazai pályán folytatták a pontok gyűjtését a remek rajtot vett bakaiak (világos mezben) Somogyi Tibor felvételeA jó képességű vendégek az első félidőben sok borsot törte a hazaiak orra alá. Nagy küzdelem zajlott a játéktéren minden labdáért. Gólnélküli állásnál Tóth és Maďar is betalálhatott volna a hazaiak kapujába, ám Mautner a helyén volt. A folytatásban feljöttek a bakaiak. Zima és Berényi még elpuskázta a ziccert, Soós Tamás azonban a 27. percben már nem hibázott. Kiegyenlített első félidő után után a vendéglátók a 48. percben növelték előnyüket. Kollár Zimát buktatta, a megítélt büntetőt Soós Tamás értékesítette. Tizenegy perc elteltével a vendégek Cziria révén szépítettek, aki úgyszintén büntetőből volt eredményes. A 63. percben a csereként beállt Turza volt eredményes, aki találatával ismét megnyugatatta a kedélyeket. A 69. percben Zima folytatta a gólgyártást, aki egy perccel találata előtt a felső lécet találta telibe. A végeredményt a 87. percben Turza állította be. A párharc hajrájában piroslott a bakai pályán. A 83. percben Čviriket, a 90. percben a kétgólos Soóst állította ki Cabaj játékvezető. A zseliziek vesztét elsősorban az okozta, hogy a második bekapott gól után lélektanilag összeomlottak, holott a játék képe alapján többre is képesek lehettek volna. Tudósítónk elmondása szerint mindkét együttes mezében akadtak olyanok, akik kiemelkedtek a mezőnyből. A hazaiaknál Mautner és Zima, a vendégeknél elsősorban Maďar teljesítménye érdemel említést. BAKA–ZBROJNĺKY-ŽELIEZOVCE 5:1 (1:0), g.: Soós T. (27. és 48. – 11-esből), Turza (63., 87.), Zima (69.), ill. Czíria (59. – 11-esből). Játékvezető: Cabaj, 450 néző. Sárga lap: Matus, Soós T., Molnár K., Ďuriš – Šál, Černý, Kollár, Czíria, Mužík. Piros lap: Soós T., ill. Čvirik. BAKA: Mautner–Pozor (46. Turza), Soós Tivadar, Soós Tamás, Matus, Berényi, Ďuriš, Najman (59. Molnár K.), Kapráľ (75. Németh), Zima, Oravec. ZBROJNĺKY-ŽELIEZOVCE: Füle–Krammer, Barecz, Czíria, Kollár (77. Rotík), Černý, Maďar, Mužík, Šál, Tóth P. (79. Lehocký), Čvirik. (si)