Kassa. Vannak gyerekek, akik nem ismerik a szüleiket, és olyanok is, akiket nem akartak. Ennek kétségtelenül nagyon komoly hatása van a gyermeki lélekre, további életükre, amiről ők maguk nem is beszélnek szívesen.
Rajzban mondhatják el
Kassa. Vannak gyerekek, akik nem ismerik a szüleiket, és olyanok is, akiket nem akartak. Ennek kétségtelenül nagyon komoly hatása van a gyermeki lélekre, további életükre, amiről ők maguk nem is beszélnek szívesen. A Pozsonyi Köz-művelődési Központ által „A gyerekotthon az én otthonom” címen meghirdetett képzőművészeti versenyt éppen ezért tekinthetjük hasznos kezdeményezésnek, hiszen így legalább ecsettel, ceruzával „kibeszélhetik” magukat azok a gyerekek, akiknek a rajzhoz, festészethez tehetségük van. A felhívásnak nagy visszhangja volt, sokan éltek a lehetőséggel. A korhatárt 3-tól 18 éves korig határozták meg. A 206 pályamunka közül a bírálóbizottság a 36 legjobbat választotta ki, s ezeket vándorkiállítás keretében Szlovákia 15 városában mutatják be. A gyerekek alkotásaival ezúttal Kassán, a Bocatius könyvtár Hviezdoslav utcai székházának kiállítótermében ismerkedhetnek meg az érdeklődők. Amint azt Eleonóra Kovalčíková, a Kassai Közművelődési Központ igazgatója, az itteni kiállítás szervezője elmondta, nekik a párkányi 16 esztendős Flekács Mária: „A két világ – az én otthonom?” című alkotása tetszik a legjobban. Ez a kislány ugyanis igen mélyen képes átélni és láttatni az ellentéteket, a jó és a rossz harcát.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.