<p>A párkányi múzeum hatodik alkalommal csatlakozik a magyarországi rendezvénysorozathoz.</p>
Pipatörténeti kiállítás nyílik a párkányi múzemban
Szlovákiában hagyományosan május közepén, Magyarországon egy hónappal később, Szent Iván napja körül rendezik meg a Múzeumok Éjszakáját. Idén a magyarországi vidéki múzeumok ma, a budapesti múzeumok június 24-én várják hosszabbított nyitva tartással a látogatókat.
Májusban Szlovákiában több mint 80 múzeum és 23 galéria csatlakozott a programhoz, amelynek ötlete hét éve született meg egy francia muzeológus fejében. „Már hagyománnyá vált, hogy a párkányi múzeum az esztergomi múzeumokkal közösen szervezi meg az akciót, amihez kezdetben csak négy intézmény csatlakozott. A rendezvény sikerét látva évről évre egyre több múzeum és kiállítóhely kapcsolódik a programhoz“ -mondta Juhász Gyula, a Párkányi Városi Múzeum igazgatója. Idén Esztergomban a Balassa Bálint Múzeum, a Duna Múzeum, a Keresztény Múzeum, a Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Levéltára, a Vármúzeum, a Bánhidy Galéria, a Bazilika, a Geoda Interaktív Ásvány- és Őslény Kiállítás, a Laskai Osvát Antikvárium, a Prímás Pince Látogatóközpontja, a Szamos Csokoládé Kiállítás és Látványműhely valamint a Zsibogó Régiségbolt, Párkányban a városi múzeum várja a látogatókat a Múzeumok Éjszakáján. A különleges tárlatvezetések kísérőrendezvényei a különféle zenés előadások és családi programok is.
A Párkányi Városi Múzeum különleges tárlattal készül az akcióra. A Vámház köz 2 szám alatt június 18-án 17 órakor nyílik meg A pipafüst bűvöletében című kiállítás. „A pipatörténeti kiállítás igazi ritkaságokat kínál a pipázás kedvelőinek és kultúrtörténet iránt érdeklődőknek. A megnyitón mindenki beleszagolhat a pipások világába“ - ígéri Juhász Gyula. 18 órától Valasek Valéria tart kézműves foglalkozást a múzeum udvarán. 19 órakor kezdődik a múzeum régészeti és helytörténeti anyagát bemutató tárlatvezetés Gerstner Ákos vezetésével. 21 órától Bokor Réka és Valasek Zoltán duóját is hallhatja a közönség. Esztergomban a Balassa Múzeumban Az élet és halál a letűnt korokban című kiállítást láthatják az érdeklődők. Merczi Mónika antropológus előadása mellett a múzeum állandó kiállítása mutatja be a temetkezési szokásokat. A restaurátor műhelyben a látogatók betekintést kapnak a leletek restaurálásnak folyamatába is. A 2008-ban felújított Babits Mihály Emlékházban óránként tárlatvezetést tart Gerstmayerné Tóth Franciska és Kiss Eszter. A Prímás Pince Látogatóközpontban a szőlészeti hagyományokat bemutató kiállítás mellett borkóstoló és interaktív foglalkozások is várják a borkedvelőket.
A helyszínek között kisvonat segíti a közlekedést. Bővebb és részletes tájékoztatás a résztvevő múzeumok honlapján olvasható.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.