Patthelyzet a mentőszolgálat ügyében

Ipolyság. 2007. szeptember elsejétől idén szeptember elsejéig nem működtetheti a gyorsmentőszolgálatot a közhasznú társulásként működő kórház, mivel egy 2007 áprilisi ellenőrzés során több hibát találtak a szakemberek.

Ipolyság. 2007. szeptember elsejétől idén szeptember elsejéig nem működtetheti a gyorsmentőszolgálatot a közhasznú társulásként működő kórház, mivel egy 2007 áprilisi ellenőrzés során több hibát találtak a szakemberek.

Gál Milan, a kórház igazgatója elmondta, ők szeptember 5-én fellebeztek a döntés ellen, erre a beadványukra azóta sem kaptak választ. „Lassan a tiltás félidejéhez érünk, de még mindig nem rendeződött az ügy. Mire döntés születik, véget ér az egyéves időszak – fejtegette Gál, s hozzátette: – Egyértelmű, hogy több szabálysértés is történt. Egyrészt egy határozat addig nem léphet jogerőre, amíg a fellebbezés után másodfokon is döntés nem születik. Másrészt a fellebbviteli szervet a törvények konkrétan meghatározott időintervallumok betartására kötelezik, s ezeket többszörösen túllépték. A mai napig sem szóban, sem írásban semmilyen visszajelzést nem kaptunk.” A másodfokú döntés halogatása lehetetlen helyzetbe hozta a kórházat, hiszen addig bírósághoz sem fordulhat a más szempontokból is támadható döntés miatt. Gál leszögezte, tiszteletben tartják az ellenőrzés eredményét, hiszen a tavaly áprilisban észlelt rendellenességek vitathatatlanok, de az eljárás folyamatában találnak kivetnivalót. „Jelenleg nem nagyon tehetünk semmit, patthelyzet alakult ki, hiszen bár a minisztérium köteles dönteni, ezt nem tette meg a fellebbezésünk után, s így egyelőre nem léphetünk tovább az ügyben” – mondta Gál. Az igazgató szerint valószínűleg taktikai időhúzás folyik, de érthetetlennek tartja, hogy egy olyan ügy, mely 12 millió koronától fosztja meg a kórházat, és ezenfelül is súlyos anyagi és erkölcsi veszteséget jelent, még mindig nincs lezárva.

A kórház vezetése az ügyészséghez is beadványt nyújtott be, de mint Gál elmondta, a válasz nagyon kitérő volt, „igazunk is van, meg nem is, történt is hiba, meg nem is, de végül is arra hivatkozott az ügyészség, amíg másodfokon el nem dől az ügy, ők nem folytathatnak komolyabb vizsgálatot, mivel nem jogerős a döntés, vagyis igazából nincs mit vizsgálniuk”. Gál szerint viszont lényeges, hogy ezek szerint igaza van a kórháznak, s egy nem jogerős döntés van jelenleg is érvényben. Az Egészségügyi Ellátást Felügyelő Hivatal a kórház írásbeli megkeresésére azt válaszolta, nem az ő hatáskörük a helyzet felülvizsgálata, s ezért továbbítják a kérelmet a szaktárcához. Gál Milan felhívta a figyelmet, hogy így tulajdonképpen visszakerült az ügy az egészségügyi minisztériumhoz, melynek ezek szerint maga ellen kellene vizsgálatot folytatnia. (fm)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?