<p>Egy ingázó diáklány tanulságos esete a Slovak Lines autóbusz-közlekedési vállalattal: „Induláskor szokás szerint a végállomásra kértem jegyet a sofőrtől. Amikor célba értünk, ellenőrök jöttek, és mint kiderült, a jegyem egy megállóval korábbra szólt. Azonnal tisztázni szerettem volna, hogy a vezető tévedett, de ő sajnos gyávának bizonyult, és nem vállalta fel a hibáját. Az ellenőrök elkérték a személyi igazolványomat, s azzal fenyegetőztek, hogy addig nem adják vissza, amíg alá nem írom a jegyzőkönyvet, amiben az állt, én vagyok a hibás, mert nem szálltam le a jegyen feltüntetett megállón. Nagyon megalázó volt ott állni tehetetlenül az ellenőrökkel szemben.” </p>
Panaszkönyv: A buszjegyet is ellenőrizni kell?
Mire fizetett rá a panaszos levélíró? Mi az utasok kötelessége a közlekedési társaságok forgalmi rendje szerint? Kit vonhatnak felelősségre az ellenőrök? Mekkora lehet a bírság? Milyen védekezési mód létezik csaló sofőrök ellen? Minderre és még sok más kérdésre is választ kap, ha elolvassa Vrabec Mária tanácsadó rovatát a Vasárnap aktuális számában.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.