<p>Dunaszerdahely. A dunaszerdahelyi képviselő-testület szerdai soros ülésén sem született valamennyi érdekelt fél számára elfogadható döntés a városban működő vendéglátóhelyek nyitva tartásáról.</p>
Nyitott kérdés maradt a vendéglők nyitva tartása
LŐRINCZ ADRIÁN
A lakosok és a vállalkozók panaszait egyaránt meghallgatták, a képviselők közül végül csak kilencen szavaztak a módosító javaslat elfogadása mellett.
A téma az utóbbi hónapokban többször került a plénum, illetve különböző lakossági fórumok elé. Az előzményekhez hozzátartozik, hogy az önkormányzat a lakossági panaszokra reagálva 2012 szeptemberében rendelettel korlátozta több vendéglő nyitva tartását. Az ügyészség óvást emelt az intézkedés ellen, rámutatva, hogy ez kizárólag egységesen szabályozható. Ezt követően született az a határozati javaslat, amely a várost öt övezetre osztaná, mindegyik esetében külön szabva meg a nyitvatartási időt. A képviselő-testület legutóbbi, február 26-án zajlott soros ülésén a döntéshozatalt elnapolta, így április 24-én került ismét terítékre.
Az általános érvényű rendelet módosító javaslata körül kibontakozott vitában Ravasz Marián, a Híd képviselő-testületi frakciójának vezetője részéről elhangzott: az alapvető probléma a zónásítás körül az, hogy az ügyészség óvása miatt egy meglévő, működő struktúrát kell átrendezni. Hodossy Szabolcs (MKP) a joggyakorlás és jogérvényesítés kapcsán kifejtette: olyan megoldásra van szükség, amelyik ebben az érdekelt felek egyikét sem gátolná. A lakosok álláspontját képviselve Hodossy Péter úgy fogalmazott: ami hétvégenként éjszaka az egyes városrészekben, például a Rózsaligetben zajlik, „kész állatkert”. Az időközben spontán formálódott, mintegy húsz dunaszerdahelyi vendéglőst tömörítő szerveződés képviselője, Sándor Denisza pedig elmondta: a tervezet ellen mintegy ezer aláírás gyűlt össze. „A képviselő-testület döntésétől függ, hogy minden pénteken és szombaton egy-egy órára sztrájkba lépünk-e, felfüggesztve a kiszolgálást” – fogalmazott.
Az általános érvényű rendelet elfogadásáról a jelen lévő tizenhét képviselő közül kilencen igennel, négyen pedig nemmel szavaztak; hárman tartózkodtak, egy képviselő nem szavazott. Elfogadásához háromötödös többségre lett volna szükség.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.