Nyárasdon nincs pardon

Nyárasd. Izgalmas távpárharc után a Baka nyerte a nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportját. A bajnokság győztese Taksonyban győzött, ellenlábasa, a dióspatonyi gárda viszont Nyárasdon kikapott.

Vasárnap délután került sor a nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportjának sorsdöntő találkozójára, melyen a tavasz meglepetéscsapata, a Nyárasd a listavezető, a feljutásra törő dióspatonyi riválisát fogadta. A csallóközi csapatok presztizscsatájára a vendégek a DAC A keretéből is kaptak kisegítőket. A középpályás alakzatban Buka, Štros és Sárkány, a csatársorban pedig Bognár és Seleš jutott szóhoz. A dióspatonyiak támadásaival kezdődött a nagy érdeklődéssel várt párharc. Számukra ugyanis csupán a győzelem jelentette volna a kívánt eredményt, a feljutást. A találkozó tétje a játékosokat is hatalmába kerítette. Ideges légkörben zajlott a párharc, több kemény belemenés fűszerezte a játékot. A 11. percben Bognár tört kapura, Várady, a hazaiak kapusa azonban a helyén volt. A folytatásban belelendültek a nyárasdiak is, ám ennek ellenére a 21. percben gólt kaphattak volna. Egy kapu előtti kavarodásból Sárkány fejelt az árván maradt kapura, a hazaiak egyik védője azonban a gólvonalról a mezőnybe rúgta a labdát. A visszapattanóra Bognár csapott le, a sérüléséből nemrég felépült támadó mintegy hat méterről a kapu mellé célzott. Az első félóra végén Orbán két csellel tisztára játszotta magát a vendégek 16-ában, az utolsó tizedmásodpercben azonban az egyik dióspatonyi védő becsúszva szerelt. A 36. percben szabadrúgáshoz jutott Grajcár-legénység. Veszelovszky mintegy 20 méterről a sorfal között lőtte kapura a labdát, lövése mintegy fél méterrel kerülte el a bal felső sarkat. Egy perc elteltével a vendégek 11-est reklamáltak, miután a földre került hazai védő, Balogh Péter kezét találta el a labda. Hanták bíró vétlen kezezésnek ítélte meg az esetet, s továbbot intett. Az első játékrész hajrájában M. Žiga alakításai hozták zavarba a vendégek védelmét. A 40. percben a hazaiak lesipuskás csatára forgatta meg őrzőit, akik azonban résen voltak, s felszabadítottak. A 44. percben pedig a kapujából jó ütemben kimozduló Póda szerelte a támadót. Az első félidő végén ápolásra szorult a sérült Várady, aki azonban folytatta a játékot.

Fordulás után tüstént a vendégcsapat örülhetett gólnak. A 46. percben Lieskovský beadását Lukovics Krisztián a földre fejelte, Seleš habozás nélkül közelről a hálóba célzott. Három perc elteltével Štros lövése süvített el a kapu mellett. Az 55. percben Lieskovský mesterien tálalt Seleš elé, aki azonban a kifutó kapusba rúgta a labdát. Az 59. percben egyenlítettek a nyárasdiak. Veszelovszky kapu elé küldött labdáját Nagy Attila fejjel Csölle elé csúsztatta, aki ollózva juttatta a labdát a hálóba. A 60. percben Veszelovszky lövése a kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Két perccel később Seleš 5 méterről a kapu fölé fejelt. A 77. percben M. Žiga hámozta át magát a védőkön. Testi erejét is latba vetve megszabadult őrzőjétől, és a kifutó Póda mellett a hálóba gurított. Ennél a jelenetnél a dióspatonyiak szabálytalanságot reklamáltak, a játékvezető azonban hajthatatlan maradt, gólt ítélt. Az izgalmas hajrában a jól védekező hazaiak már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, mely egyben a Taksonyban győztes bakaiak (2:1) malmára hajtotta a vizet. Topoľníky–Orechová Potôň/DAC B 2:1 (0:0). Jv. Hanták, sárga lap: Mórocz (Dióspatony) 1200 néző. Topoľníky: Várady–Balogh Igor, Balogh Péter, Libárdi, Nagy Attila, Csölle, Veszelovszky, Dórák, Nagy Lóránt, Orbán (89. Tóbli), M. Žiga (90. Gútai). Edző: Grajcár Antal. Orechová Potôň/DAC B: Póda–Perczell, Mórocz (82. Nagy Péter), Horváth T., Lukovics, Buka, Štros, Sárkány, Bognár, Lieskovský (73. Polák), Seleš. Edző: Cséfai Tibor.