Az Ung-vidéki községben a tavaly november 24-i népszavazáson a választásra jogosult polgárok több mint fele Lakatos László polgármester leváltása mellett tette le voksát, a 478 helybeli közül a település első emberének menesztését 255-en támogatták.A dobóruszkai önkormányzat 2012.
Népszavazás volt Dobóruszkán
Az Ung-vidéki községben a tavaly november 24-i népszavazáson a választásra jogosult polgárok több mint fele Lakatos László polgármester leváltása mellett tette le voksát, a 478 helybeli közül a település első emberének menesztését 255-en támogatták.
A dobóruszkai önkormányzat 2012. szeptember 21-i ülésén szavazott bizalmatlanságot a polgármesternek, majd a képviselők – miután Lakatos László távozott a tanácskozásról – népszavazás kiírásáról határoztak. Lakatos Imre, a korábbi alpolgármester, akit néhány napja levélben váltott le a község első embere, lapunknak elmondta, a tavaly november 7-i rendkívüli ülésen újabb döntés született arról, hogy a faluban november 24-én referendumot tartanak a polgármester leváltásáról. Az önkormányzati képviselők véleménye szerint ugyanis Lakatos László az elmúlt időszakban sorozatosan megsértette a hatályos törvényeket, nem hajtotta végre a testület határozatait, a falu pénzügyeit önkényesen és szabálytalanul kezelte, valamint arról sem tájékoztatta a önkormányzatot, hogy a rossz gazdálkodás miatt Dobóruszkát kényszerfelügyelet fenyegette.
A népszavazás előtti napokban az ügy számtalan sajátságos fordulatot vett. Először Lakatos László nem volt hajlandó a referendum szervezőinek átadni a választásra jogosult polgárok listáját, majd a szavazólapok hitelesítésére szolgáló községi körpecsét kiadását is megtagadta. (Az említett ügyek kapcsán a képviselők feljelentést tettek a rendőrségen – a szerk. megj.) Időközben megérkezett Dobóruszkára a Nagymihályi Járási Ügyészség november 22-én keltezett figyelmeztetése is, mely szerint az önkormányzat november 7-i rendkívüli ülése – melyen a népszavazás kiírásáról is határoztak – nem a jogszabályoknak megfelelően zajlott.
A polgármester a szavazás napján a község lakosságát a helyi hangosbeszélőn arról tájékoztatta, hogy a képviselők félrevezetik a lakosságot, így a községben zajló akció sem tekinthető népszavazásnak. Lakatos László lapunknak úgy nyilatkozott, a voksolás végeredményét nem fogadja el, ugyanis a polgármesterek leváltásának módját a jogszabályok pontosan meghatározzák, és az, ami a községben lezajlott, nem minősíthető törvényes eljárásnak. (leczo)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.