Molnár gólformában

Királyhelmec. A kelet-szlovákiai IV. ligában játszó királyhelmeciek tegnap délután járási rangadón fogadták a gálszécsiket. A hazaiak foghíjas összeállításban is nyerni tudtak, győzelmüknek köszönhetően előbbre léptek a tabellán.

A vendéglátók Molnár Gábor egyéni alakításából szereztek vezetést a 17. percben. A helmeciek gólfelelőse tovább növelhette volna csapata előnyét, ám ziccereit nem értékesítette. Szünet után egy kis időre változott a játék képe. A hazaiak pontatlan átadásokkal felhozták a gálszécsiket, akik bizony akár egyenlíthettek is volna. Ők azonban csupán a helyzetekig jutottak el. A találkozó hajrájában aztán az Očenáš-legénység ismét átvette a játék irányítását, s újabb két találatának köszönhetően padlóra küldte igyekvő riválisát. A hazaiak sorrendben második gólját a 70. percben Sirokmán szerezte, s a végeredményt a 80. percben Molnár állította be. Csupán a rend kedvéért mondjuk el, az ellenfél a meccs hajrájában tíz főre olvadt, miután a 80. percben Vasilenko játékvezető második sárgája után piros lappal büntette Iľkot. Orudolf Očenáš, a győztesek szakvezetője a találkozó után elégedettem sommázta a pályán történteket: „Nagy mezőnyfölényben játszottunk, az első játékrészben sok helyzetet dolgoztunk ki. Fordulás után ugyan egy kis időre hullámvölgybe kerültünk, utána azonban tetszetős kombinációkkal sikerült felülkerekednünk. Védenceim teljesítették a taktikai elvárásokat, megérdemelten szereztünk újabb három pontot. Őszi teljesítményünk sikeresnek mondható, köszönettel tartozom a fiúknak.”

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC–SEČOVCE 3: (1:0). Gólok: 17., 80. Molnár, 70. Sirokmán. Sárga lap: Seman (Sečovce). Piros lap: Iľko (Sečovce). Játékvezető Vasilenko, 250 néző. KRÁĽOVSKÝ CHLMEC: Tóth–Orosz (85. Bocskai) Korfant, Illés, Sirokmán, Tárczy, Berta, Dako Dénes, Nádasdy (75. Karnai), Molnár.