Veszelei Éva bolti eladó, Léva:
Abszolút elavult butaságnak tartom ezt a törvényjavaslatot, ráadásul fölháborító, hogy az állam a legbensőbb magánügyeimet akarja szabályozni. Tudtommal felvilágosult államban élünk, még jó, hogy nem büntetik a válást.
Mit szól a válás jelenlegi feltételeinek tervezett törvényi szigorításához?
Abszolút elavult butaságnak tartom ezt a törvényjavaslatot, ráadásul fölháborító, hogy az állam a legbensőbb magánügyeimet akarja szabályozni. Tudtommal felvilágosult államban élünk, még jó, hogy nem büntetik a válást. A hároméves próbaidő is rettenetesen hosszú, mert ha a felek közti viszony már maga a pokol, akkor még három évig kínlódjanak egymás mellett csak azért, mert a méltóságos állam bácsi is úgy akarja? Na nem! Ezt kikérem magamnak! Nem élünk Ugandában! Vagy igen?
Gubis Mária, tanárnő, Ipolyság:
Mint oly sok minden másban, így ebben a kérdésben is liberálisan gondolkozom. Inkább enyhíthetnék a feltételeket ahelyett, hogy újabb fölösleges megkötéseket vezetnének be. Az emberek többsége vallásos, én viszont nem, így a véleményem valószínűleg nem reprezentatív. Ellenzem a kereszténydemokraták által képviselt merevségeket, és nemcsak ebben az ügyben, hanem abban is, hogyan merülhetett fel a kötelező vallásoktatás bevezetése. Olyan közhangulatot próbálnak teremteni, mintha Szlovákiában mindenki keresztény elveket vallana. Ezt elutasítom.
Dvorský Erzsébet nyugdíjas, Tornalja:
Véleményem szerint sem törvény, sem paragrafus, és semmiféle rendelet nem változtatja meg két ember érzését. A házassághoz két ember kell, két érzelmileg tiszta ember, aki egy kötelékben akar élni. Ezt a köteléket csak szebbé lehet tenni, szebbé teheti a hit, a hitben való elmerülés. Ha mind a férfi, mind a nő hitben él, akkor bizonyára meg fogják találni a házaséletnek is a szépségeit. Nincs szükség a válást szabályozó törvényekre, ha két kapaszkodó nélküli ember találkozik, tehát nem hisz önmagán kívül semmiben, akkor a másik világába sem tudja beleélni magát. Két ilyen embernek az együttélését semmilyen törvény nem lesz képes szabályozni.
Petrus Márta, vállalkozó, Kassa:
Az új törvénytervezetet a személyes jogok korlátozásának tartom. Két éve váltam el, döntésemet nem bántam meg, és nem is volt szükségem hároméves gondolkodási időre. Kíváncsi vagyok, hogyan vizsgálódnak majd a bírósági szakértők a hálószobákban. Nekünk szerencsénk volt, a férjemé lett az autó, én pedig maradhattam a gyerekekkel a lakásban. Sokan vannak azonban olyanok, akik nem tudnak szétköltözni, így nem teljesíthetik a válás kimondásához szükséges feltételt. Az is ijesztően hangzik, hogy mindkét partnernek bele kell egyeznie a válásba. Sokan éppen a lakás miatt vagy anyagi okokból vétózzák majd meg a válást. A házastársi hűséget pedig lehetetlen bíróság előtt bizonyítani. Ez a dolog kizárólag két emberre tartozik. (fm, buch, szászi, juk)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.