Mit szól a magyarországi történésekhez?

Hanák Éva, PárkánySzlovákiából nehéz megítélni a helyzetet. Hozzánk hivatalos hírek csak a televízióból és a rádióból érkeznek. Ezek többségében kedvező képet festenek Magyarországról. A nem hivatalos csatornákon érkező hírek alapján viszont nem túl rózsás a helyzet, sőt, ellenkezőleg.

Hanák Éva, Párkány

Szlovákiából nehéz megítélni a helyzetet. Hozzánk hivatalos hírek csak a televízióból és a rádióból érkeznek. Ezek többségében kedvező képet festenek Magyarországról. A nem hivatalos csatornákon érkező hírek alapján viszont nem túl rózsás a helyzet, sőt, ellenkezőleg. Magyarországi barátaim is panaszkodnak és kiábrándultak. A Facebookon olvastam a tüntetésekről is, amelyeknek eszméjével egyetértek és azonosulni is tudok. Ha nem tetszik a rendszer, akkor a lakosoknak joga és kötelessége hangot adni ennek. Azt viszont nem értem: ki volt az, aki a jelenlegi kormánynak ekkora hatalmat adott? Nem a nép? A fideszes képviselők a legutóbbi önkormányzati választásokon Esztergomban döntő többséggel kerültek a testületbe, a polgármester is fideszes. Pedig az emberek nagy része itt is elégedetlen. Nem értem ezt az ellentmondást.

Balogh Lilla egyetemi hallgató, Királyrév

Négy éve Magyarországon lakom, szeretem az itteni életet. Nem nagyon foglalkozom a politikával, de az ember tájékozódik a médiából. Jókat nevettem az internetadó tervezete által kiváltott humoros megnyilvánulásokon, amelyek a közösségi oldalakon jelentek meg. Tisztában vagyok vele, hogy sok probléma van az országban, és törekedni kellene ezek megoldására és a nép javáért dolgozni, de ezt én még nagyon távolinak érzem. Úgy veszem észre, hogy a fiatalok között is gyakran felmerül a politika. Tudjuk, hogy mi az, amin változtatni kellene. Sajnos szűkebb baráti körökben is képes haragot gerjeszteni az emberek véleménykülönbsége. Olvasom a híreket, nagyjából tisztában vagyok vele, hogy mi történik, de nem tudhatjuk, mennyire igazak a hírek. Azt ajánlom, foglalkozzunk értékesebb témákkal, tegyünk meg mindent az egészségünkért és törekedjünk arra, hogy vidáman töltsük az időnket.

Less Károly tanár, Komárom

Úgy gondolom, a Fidesz–KDNP kétharmados parlamenti többségével egyfajta diplomatikus diktatúra alakult ki Magyarországon, és megint eljött az a pont, amikor az emberek tüntetésekkel mondanak véleményt. Egészséges demokráciában erre bizonyára nem lenne szükség. Azt sajnálom, hogy éppen az internetadó miatt vonultak először utcára, nem pedig például a benzináremelés vagy a gazdasági megszorítások miatt. Ez korunk eltorzult értékrendjét is mutatja. Ugyanakkor az Amerika-közeli érdekcsoportok provokációja sem zárható ki, akiknek nem tetszik Orbán nyitása Oroszország és Kína felé. Térségünk mindig is a Nyugat és a Kelet ütközőzónája volt, hol egyik, hol másik befolyása alatt állt. Szerintem egy Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Horvátország alkotta szorosabb kötelék, nevezzük akár uniónak lehetne a megoldás arra, hogy komolyabb erőt képviseljen és nagyobb érdekérvényesítési potenciállal bírjon ez a régió.

(guzsu, béva, vkm)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?