<p>Ha a hónap végéig nem sikerül szerződést kötnie a vágsellyei kórháznak az Általános Egészségbiztosítóval (VŠZP) és a Dôvera Biztosítóval, akkor is tovább működtetik a fekvőrészleg összes osztályát, de csak akut eseteket fognak ellátni.</p>
Még nem zárják be a vágsellyei kórházat
Ha a hónap végéig nem sikerül szerződést kötnie a vágsellyei kórháznak az Általános Egészségbiztosítóval (VŠZP) és a Dôvera Biztosítóval, akkor is tovább működtetik a fekvőrészleg összes osztályát, de csak akut eseteket fognak ellátni.
Ezt Kúsek István, a Forlife NO nonprofit szervezet által működtetett kórház igazgatója jelentette ki a városi képviselő-testület legutóbbi ülésén. Azért volt szükség erre az intézkedésre, mert a VŠZP a felére, havi 3 millióról 1,5 millióra akarja csökkenteni a fekvőbeteg-ellátás térítését, a Dôvera pedig csak a belgyógyászati és az elfekvő osztályra akart szerződést kötni.
A testületi ülés éles szóváltásoktól sem volt mentes. Botka Ferenc, a Forlife NO felügyelőtanácsának elnöke kereken kijelentette, hogy Zuzana Zvolenská, a VŠZP vezérigazgatója hazudott, amikor azt nyilatkozta, hogy a páciensek érdekeit tartották szem előtt a szerződéstervezetek előkészítésekor. „Hová tűnt akkor az a 15 ezer aláírás, amit petíciós íveken nyújtottunk be az egészségügyi minisztériumba?” – kérdezi Botka. Szerinte a kórházi rendszer „optimalizációján” a gyorsmentők meg a temetkezési vállalatok fognak profitálni, hiszen ha a vágsellyei kórházat bezárnák, az évi 6-7 ezer pácienst a közeli kórházak nem bírnák fogadni, aminek az lenne a vége, hogy a gyorsmentők furikáznának az elutasított beteggel egyik kórháztól a másikig, és bizonyára nemegy esetben a hullaházban kötnének ki, mert közben a beteg meghalna. Jozef Grell, aki vezető szakorvosként 30 évig dolgozott a vágsellyei kórházban, a Forlife társaságot okolta a jelenlegi állapotokért. Szerinte az új vezetés teremtett olyan helyzetet, hogy huszonkét orvos, köztük ő maga is távozott a kórházból. Úgy véli, a törvényesség határát súrolja a kórház működése, ha olya helyen, ahol azelőtt öt orvos dolgozott, most kettő van. (Gaál László)
A teljes cikk nyomtatott kiadásunkban olvasható.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.