A nemrégiben megkezdett fejlesztés teljes alapterülete összesen 266 m2 (A szerző felvétele)
Óvodafejlesztések Bősön
A megnövekedett gyereklétszám miatt a helyi képviselők már egy ideje egyeztetnek a bősi nevelési-oktatási intézmények fejlesztéséről. Az utóbbi testületi ülések állandó témája volt az ezekre az intézményekre vonatkozó pályázati lehetőségek maximális kiaknázása.
Állami támogatással két új pavilon építése kezdődhetett meg a Komensky utcai magyar óvoda területén, a Templom utcai óvodában pedig felújították és szeptember 2-tól meg is nyitották az eddig üresen álló, harmadik csoportszobát.
Az új csoportszoba
A Templom utcai, márokházi óvodában lévő bővítés javarészt helyi vállalkozók közreműködésével valósult meg Bős város saját költségén. Egy használaton kívüli osztálytermet újítottak fel és végezték el a szükséges munkálatokat ahhoz, hogy az újonnan felvett gyermekek az idei évet már itt kezdhessék. Amennyiben ez a gyors döntés nem születik meg, hogy még idén nyáron felújítsuk ezt az üresen álló csoportszobát, 21 gyermeket kellett volna visszautasítania az intézménynek, osztotta meg lapunkkal a polgármester, Fenes Iván.
„A legutóbbi felújításkor, amit egy magyarországi támogatásból végeztünk, erre az egy pavilonra már nem jutott pénz. Akkor még nem négyzetméter alapján adták ezeket a támogatásokat. Az épület külseje ugyan teljesen megújult, kicserélték a nyílászárókat, szigetelték a falakat, kapott színt is és új tetőt is raktak, de a harmadik csoportszoba felújítása elmaradt. A szünidőben dolgoztak rajta, helyi vállalkozók segítettek a kivitelezésben, a szőnyegekkel és a bútorzattal is”
– egészítette ki. Az intézmény eddig két csoporttal működött, ezzel az új teremmel egy harmadik csoportot is el tudtak indítani. A helyi alapiskolában több mint 400 diák kezdte meg a tanévet, a két magyar óvodába 70-70, a szlovákba pedig 80 gyermek jár.
Új pavilonok
A Komensky utcai intézmény bővítése az Iskolaügyi Minisztérium támogatásával valósul meg. Az épület két új résszel, egy D és egy E jelzésű pavilonnal bővül. A beruház teljes költségvetése összesen 960 289,68 euró és a cél az, hogy 2025 szeptemberétől már ezekben az új épületekben is megkezdhessék a tanévet. Az egyes épületeket a tervek szerint egy folyosórendszer köti majd össze.
„Nagyon örülünk a fejlesztéseket indokló magas gyereklétszámnak. Úgy látszik, mégiscsak beérett a lakásépítési program és maradnak itthon a fiatalok”
– tette hozzá Fenes Iván. Az pavilonakat úgy tervezték, hogy ne üssön el a környező épületektől és persze a intézmény stílusától se. A főbejárat az épület elülső részén marad. Mindkét új épületegységben helyet kap egy-egy előszoba öltőzővel, mosdók, takarítóhelyiség, személyzeti WC, tanári szoba, egy-egy tágas csoportszoba, tároló helyiség a gyerekágyaknak, valamint kijárattal ellátott egy-egy fedett terasz. A két új egység pontosan megegyező paraméterekkel rendelkezik, az épületek beépített területe bejárat és terasz nélkül 168,04 m2, a bejárattal és a terasszal együtt pedig 233,30 m2. A fejlesztés teljes alapterülete tehát 266,60 m2.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.