Közösen csábítja a turistákat a kassai és a miskolci állatkert

Kassa. A kassai és a miskolci állatkert közötti együttműködést az elkövetkező tizennyolc hónapban vélhetően sikerül szorosabbra fűzni. Az egymástól csupán nyolcvan kilométerre fekvő vadasparkok igazgatói tegnap munkaértekezleten vitatták meg, mihez kezdenek azzal a pénzzel, amelyet az Építésügyi és Régiófejlesztési Minisztérium jóvoltából sikerült megkapniuk.

A miskolci állatkert igazgatója bemutatja „birodalmát”A szerző felvételeEz a tárca koodinálja ugyanis az Európai Unió határon átnyúló kezdeményezéseit támogató INTERREG programját, amelynek részét képezi a környezettudat fejlesztésére és a turizmus fellendítésére irányuló kezdeményezések felkarolása is. Az elnyert 2,5 millió koronából közös információs rendszert létesítenek, oktató DVD-t adnak ki a két állatkert állományáról, kölcsönösen propagálják egymás rendezvényeit és értekezleteket szerveznek. A tervek között szerepel olyan iskolai feladatlapok szerkesztése, amelyek segítségével a természetrajz órákon mindkét város diákjai megismerkedhetnek a két állatkert lakóival.

A város vezetésének társszervezésében megvalósult találkozón elhangzott, hogy Kassán a legtöbb teendő a propaganda terén mutatkozik. A másik neuralgikus pont a tömegközlekedés, a Kavacsányba vezető közút állapota, és a „talányos” útjelző táblák, amelyek miatt eléggé körülményes rátalálni Európa harmadik legnagyobb alapterületű állatkertjére. Még így is évente 140 ezer látogatója van az intézménynek, főleg gyerekek. Štefan Kolár igazgató szerint a benti helyzet javítására is megérett az idő. A legkisebbek számára játszóterek és egyéb csalogató látványosságok szerepelnek a tervek közt, az étkezési lehetőségek szintén bővítésre szorulnak. A hatalmas terület jobb kihasználása érdekében még több szalonnasütő helyet terveznek, hogy egész napos családi program lehessen az állatkert-látogatás.

Piltz Olivér, a miskolci állatkert igazgatója büszkén említette meg azokat a fajokat, amelyek Magyarországon csak néhány helyen láthatóak. Már csak a szurikáták, a sisakos kazuánok, vagy a szarvascsőrű madarak miatt is érdemes Miskolcra utazni, ahol naponta többször zajlik úgynevezett „látványetetés”, amikor az állatok, főleg a ragadozók közönség előtt kapnak ebédet. A természetközeli környezet megteremtése érdekében rácsok helyett igyekeznek minél több helyen elektromos riasztóberendezést alkalmazni, és minél nagyobb kifutókat létesíteni az állatok számára. Népszerűek a zoopedagógiai órák is, amikor vagy az állatkert alkalmazottai látogatnak el az iskolákba egy-egy élő „szemléltető eszközzel”, vagy a diákok abszolválják a természetrajz órát az állatkertben. Azt is megnézhetik, hogyan ápolják a sérült ragadozó madarakat és gólyákat, amelyeket aztán visszajuttatnak a természetbe.

Mindkét igazgató bízik benne, hogy a közös projekt nemcsak a két intézményt hozza közelebb egymáshoz, hanem Kassa és Miskolc lakóit is.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?