Közel fél évszázada működik a Csengettyű gyermekkórus

A Csengettyű gyermekkórust 1969-ben alapította Homolya Éva tanárnő, a csoport azóta is a Márai Gimnázium és Alapiskola büszkesége.Kassa„Húsz évvel a Csengettyű megalakulása után létrejött az iskola leánykara, 2012 óta pedig egy harmadik énekkara is van az iskolának, a Kicsinyek Kórusa.

A Csengettyű gyermekkórust 1969-ben alapította Homolya Éva tanárnő, a csoport azóta is a Márai Gimnázium és Alapiskola büszkesége.

Kassa

„Húsz évvel a Csengettyű megalakulása után létrejött az iskola leánykara, 2012 óta pedig egy harmadik énekkara is van az iskolának, a Kicsinyek Kórusa. Jelenleg három tanár foglalkozik az énekkarokkal: a legkisebbekkel Velkey Mária, a Csengettyűvel és a gimnazistákkal Kekeňák Szilvia és jómagam” – mondta lapunknak Ferencei Andrea, a Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola zenetanára, a Csengettyű gyermekkórus vezetője. A Csengettyű repertoárja széles, a reneszánsztól a huszadik századi kórusmuzsikág minden korszakot felölel. Kiemelt helyen vannak Kodály Zoltán, Bartók Béla, Karai József művei, melyek tolmácsolását mindig elsőrendű feladatuknak tartották, de nemcsak magyarul, hanem latinul, olaszul, németül, angolul, szlovákul, csehül, oroszul, észtül és finnül is énekelnek. „Számos helyen felléptünk már. Tavaly például közreműködtünk a Ghymes együttes karácsonyi Mendika koncertjén a kassai dómban, budapesti bemutatkozásunkra a rákoskeresztúri római katolikus templomban került sor, de részt vettünk a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium ifjúsági kórusa által rendezett hétvégi programokban is” – sorolta Ferencei Andrea, majd hozzátette, egy-egy fellépés rengeteg fáradozással jár. „A Csermely Kórus újévi hangversenye, hála és köszönet érte Havasi Józsefnek és Havasi Viktóriának, évek óta része az éves programunknak. A felkészülést mindig ősz elején kezdjük, de természetesen egy-egy igényesebb mű akár egy teljes évig is érlelődik, mielőtt hallhatná a közönség. És ha sikerünk van, az leírhatatlanul nagy öröm” – mondta a kórus vezetője, és hozzátette, olyan kitartó tagjai is vannak az énekkarnak, akik végigéneklik a Máraiban eltöltött éveket. „Jó néhányan vagyunk, akiknek a gyerekei is csengettyűsök voltak, és vannak, akik minden ötödik évben eljönnek a nagy találkozóra, bármilyen messze élnek is. Nagy család vagyunk, szeretjük egymást, ötévente meg is ünnepeljük az összetartozásunkat. Olyankor éneklünk, hogy régi emlékeket idézzünk fel” – zárta Ferencei Andrea, a Csengettyű kórus vezetője.

Legközelebb a Nagytárkányi Arany Tisza Néptáccsoportot mutatjuk be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?