Ilyentájt, év elején nagy dolgok szoktak kiderülni még az olyan kis országokról is, mint amilyen Szlovákia.
Kis ország nagy kilátásokkal
Apropó, jólét. „Gazdasági szempontból nehéz bármit is felróni a Szlovák Köztársaság jelenlegi kormányának, a szociális politikáról már nem is beszélve, hiszen az előző kormány gyakorlatilag semmilyen szociális politikát nem folytatott” – szögezte le évzáró (égrázó?) eszmefuttatásában a miniszterelnök, s akinek szeme van, látja: a kormány megalkotta, s a gyakorlatban is sikeresen alkalmazza a fából vaskarikát! Egy olyan miniszterre bízva a nép jólétét, aki körül éppen biztosítási illeték elmaradása miatt robbant ki tavaly botrány. A mérlegvonásnál persze annak sincs semmi súlya, hogy az ország több tízezer lakosa nem a Fico-garnitúra által Szlovákiába telepített tőkések gyáraiban lelt munkára, s hogy nem az általuk átjárhatóvá tett országhatároknak köszönhetően ingázhatnak Csehországba, Magyarországra. 2007 októberében végre 8100 koronára emelkedett a minimálbér – ez talán az egyetlen számszerűsíthető adat, mellyel a jelenlegi kormány dobálózhatna, ha nem kívánkozna ide két további megjegyzés. Az egyik, hogy 1998 óta minden évben legalább négyszáz, olykor viszont hatszáz koronával is emelkedik ez a mutató; a másik, hogy az országnak az Édentől keletre fekvő kétharmadában egy-egy becsületesen dolgozó melós már tényleg majdnem keres ennyit.
„Továbbra is egyértelmű politizálást fogunk folytatni” – fejezte be eszmefuttatását a kormányfő, ami alatt bárki érthet bármit, csak az ne legyen kétértelmű. Itt tartunk tehát 2008 legelején; s hogy magasröptűség tekintetében ne maradjak el a miniszterelnök mögött, azért ide jegyzem: ne csüggedjünk, hiszen életünk hátralévő része éppen elkezdődött…!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.