Királyhelmeci játékosínség

Királyhelmec. A kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjának királyhelmeci újoncát a tavaszi idényben sérülési hullám tizedeli. Az elmúlt hét végén is az volt a kérdés, vajon lesz-e tizenegy épkézláb embere a bodrogköziek edzőjének, Rudolf Očenášnak.

„Karnay gyomorbántalmak, Petruska bokaficam, Lukács lábtörés, Dako László térdszalagszakadás miatt szorult(t) kényszerpihenőre. Borkesz pedig lábadozik. Gondjainkat tetézi gólfelelősünk, Molnár Gábor munkahelyi elfoglaltsága is. Csatárunk ugyanis műszakozik, olykor kénytelen kihagyni az edzéseket, bajnoki mérkőzéseket. Legutóbbi idegenbeli mérkőzésünkről is hiányzott. Improvizálnunk kell, ami természetesen rányomja bélyegét a kollektíva eredményességére is” – sorolta a helmeciek hiányzóit, problémáit Berta Sándor klubelnök. Helyénvaló a kérdés, játékosínség idején vajon miért nem szerepeltetik a tőketerebesi területi bajnokság legfelsőbb osztályában játszó fakócsapatuk legjobbjait? A sportvezetőtől megtudtuk, a B csapat tagjai teljesítményükkel nem bizonyították, hogy felsőbb osztályban is megállnák a helyüket. „Nincs értelme szaporítani a létszámot” – hangzott Berta Sándor lakonikus válasza. A betlériek kiválása után foghíjassá vált mezőnyben április végén szabadnaposak voltak a királyhelmeciek. Mivel tudták a pontvadászat kényszerszünetében formában, tűzben tartani a labdarúgókat? „A játékosok egészségi állapotára való tekintettel épp kapóra jött a pihenő, „a nagykaposiakkal játszottunk idegenben egy barátságos meccset, mely 1:1-es döntetlennel végződött. Sajnos, labdarúgóink lelkesedése már alábbhagyott. A középmezőnyben tanyázunk, szerintem fékezi őket az a felismerés, hogy már nem fenyeget bennünket a kiesés réme. Az sem használ nekik, hogy nincs meg a csapaton belüli versenyhelyzet” – vélekedett a kollektíva tagjainak hozzáállásáról a szókimondó sportvezető.

Tegnap a kassaújfaluiak (Košická Nová Ves) otthonában léptek pályára a bodrogköziek, akik tizenhárom futballistával érkeztek a helyszínre. Kész szerencse, hogy Petruska vállalta a játékot, illetve hogy Molnár éppen szabadnapos volt. Az első félidőben egyik kapu előtt sem adódott gólhelyzet. Ennek ellenére a 23. percben vezetéshez jutottak a vendéglátók, akik az egyik vendégvédő rossz labdakezeléséből húztak hasznot. Szünet után sem történt változás a forgatókönyvben. A 65. percben egymásra vártak a vendégvédők, ami végzetessé vált számukra. A kassaújfaluiak ugyanis a megingást kihasználva növelték előnyüket. A mérkőzés befejezéséig az eredmény már nem változott. A vendégcsapat ráadásul a 80. percben tíz főre fogyatkozott, miután Bertát kiállította a játékvezető.

KOŠICKÁ NOVÁ VES–KRÁĽOVSKÝ CHLMEC 2:0 (1:0). Kráľovský Chlmec: Tóth–Petruska, Korfant, Orosz, Popália, Sirokmán, Tárczy, Berta, Dako Dénes, Illés, Molnár.

„Bosszantó, hogy tavasszal idegenben egyetlen pontot sem szereztünk. Mi több, még gólt sem rúgtunk. A pontvadászat folytatásában nehéz lesz kiengesztelni a túlzottan igényes és kritikus királyhelmeci szurkolókat” – vélekedett a vesztes csata után Berta Sándor. (pm)