Kikapott a Fradi, nyert a Győr

Felemás hétvégét zártak a már biztos negyeddöntős magyar csapatok a női kézilabda Bajnokok Ligája közép-döntőjében: a Győr legyűrte a Sävehofot, a Fradi viszont kikapott a Larviktól.Mérsékeltebb kezdésA Győr simán, 26:18-ra verte idegenben a svéd csapatot, és múlt pénteken is fontos volt számára, ho

Felemás hétvégét zártak a már biztos negyeddöntős magyar csapatok a női kézilabda Bajnokok Ligája közép-döntőjében: a Győr legyűrte a Sävehofot, a Fradi viszont kikapott a Larviktól.

Mérsékeltebb kezdés

A Győr simán, 26:18-ra verte idegenben a svéd csapatot, és múlt pénteken is fontos volt számára, hogy begyűjtse a két pontot. Ennek ellenére lassú játékkal kezdett, emiatt a vendégek húsz percen keresztül kézben tartották a mérkőzést. A fordulatra a félidő hajrájáig kellett várni, amikor Groot vezérletével a győriek öt góllal elhúztak (19:14). Ekkortól már nem kellett attól tartani, hogy a svédek közel zárkóznak. A győriek biztosan tartották otthon a két pontot 32:26-os győzelmükkel.

„Ellenfelünk felnőtt a feladathoz, a mérkőzés egyes fázisaiban a maximumot kellett nyújtanunk a végső győzelemhez. Sajnos ezúttal mérsékeltebben kezdtünk, védekezésbeli teljesítményünkkel sem lehetünk elégedettek, de keressük az utat a még jobb szerepléshez” – értékelt Ambros Martín, a győriek vezetőedzője.

A zöld-fehérek vasárnap Bukarestben zárják a középdöntőt, a tegnap lapzárta után véget ért Vardar– Buducnost meccstől (is) függően az első három hely valamelyikén.

„Borzasztó volt”

A Ferencváros rengeteg gólt kapva szenvedett 37:31-es vereséget a norvég Larvik otthonában.

A meccs elején főleg Szikora védései miatt nem lett nagy a különbség, sőt, a 14. percben az FTC vezetett (8:9), de ez az állapot csak rövid ideig tartott. A Larvik kiválóan védekezett, melynek köszönhetően a 20. percre 13:9-re elhúzott. A szünetig nagy volt a rohanás, de ebből is a norvégok jöttek ki jobban, öt góllal elléptek (20:15).

A folytatásban is csak fellángolásai voltak a vendégeknek, de amikor 26:22-re feljöttek, időt kért a hazaiak mestere. Ettől felpörgött a Larvik, és esélyt sem adott a Ferencvárosnak, amely fokozatosan veszített lendületéből. A hajrában leült a magyar csapat, végül 37:31 arányban veszített.

„Borzasztó volt az első félidő védekezése, és a második sem volt túl acélos, ezzel sikerült elintéznünk a meccset. A jövő héten nincs bajnoki mérkőzésünk, végig kemény munka vár ránk. Rendbe kell raknunk a védekezést, ennyi gólt nem szabad kapni. Ezért én és a csapat is vállaljuk a felelősséget. A Nagybánya ellen szeretnénk kijavítani a hibánkat hazai közönség előtt” – nyilatkozta Elek Gábor, a Fradi vezetőedzője klubja honlapjának.

Ezzel együtt az FTC-nek nehézzé vált a második hely megszerzése. A Baia Mare legyőzésén túl a Larvik pontvesztése is szükséges hozzá az utolsó körben, márpedig a norvégok a Fleuryhez látogatnak, amelynek már nincs esélye a továbbjutásra.

Drámai csata

A férfiaknál a Veszprém izgalmas hajrában nyerte meg soros BL-meccsét a horvát PPD Zagreb ellen.

Az első félidei hétgólos előnyt a vendégek elég gyorsan ledolgozták, de egyenlíteniük sosem sikerült. Nagy László az egyik, Zlatko Horvat a másik oldalon tolta a csapat szekerét. Az utolsó percben épp a horvát szélső talált be, így egygólos lett a különbség, ám az Andreas Nilsson által kiharcolt hetest Momir Ilics magabiztosan vágta be – 27:25-re nyerte a mérkőzést az MVM Veszprém.

A szintén tegnap pályára lépő szegediek 30:25-re kikaptak Barcelonában. A vendégek az első félidő hajrájában szedtek össze nagyobb hátrányt, s három gólnál közelebb már nem kerültek ellenfelükhöz. (MTI, nso)