Kézírásunk mindent elárul rólunk

V. KRASZNICA MELITTAKomárom.

V. KRASZNICA MELITTA

Komárom. Írásunk gyakorlatilag mindent elárul rólunk, lelkiállapotunkról, arról, milyen akaratai tényezők mozgatnak bennünket, milyen a szellemi képességünk, az önértékelésünk, a munkabírásunk – állítja Malkowskiné Dráfi Emőke grafológus.

Emőke eredeti foglalkozását tekintve élelmiszeripari mérnök, de több mint tíz éve foglalkozik már íráselemzéssel. „Kiskoromtól nagyon érdekeltek az emberek, szeretek beszélgetni, ugyanakkor jó hallgató is vagyok, sokszor ugyanis csak annyira van szükségük az embereknek, hogy meghallgassák őket – mondja. – Magyarországgal ellentétben, ahol a grafológia már akkreditált képzés, nálunk egyelőre csak különböző tanfolyamokon lehet elsajátítani az alapokat. Így kezdtem én is több mint 10 évvel ezelőtt.” Úgy véli, a szakma technikai részét bárki el tudja sajátítani, hiszen pontosan felállított elemzési módok vannak – ilyenkor kerül elő a vonalzó, a nagyító, a szögmérő –, ám ahhoz, hogy valaki alaposan írjon meg egy elemzést, jó empatikus képesség és gazdag szókincs is szükséges. Az esetleges negatívumokat úgy kell megfogalmazni, becsomagolni, hogy az ne legyen sértő.

Pontos elemzéshez hosszabb szöveg kell

Elárulja: a grafológus akkor tudja a legpontosabb elemzést elkészíteni, ha legalább A4-es formátumú, lehetőleg vonalazatlan papíron kapja meg az írást. A sorok lejtése ugyanis szintén árulkodó jel. „Mindig kérjük, hogy legyen megszólítás és aláírás, legjobb, ha kötetlen szöveget ír az illető, és ha teleírja az egész A4-es oldalt – magyarázza a szakember. – Azért fontos a hosszabb szöveg, mert az elején még jobban odafigyel az ember, később kevésbé ellenőrzi magát. Az írás eleje azt mutatja, akinek látszani szeretnénk, a vége pedig azt, amilyenek valójában vagyunk. Az elemzés elkészítéséhez tudnunk kell azt is, hogy hány éves, nő vagy férfi, szemüveges vagy sem az ügyfél, és azt is, szed-e valamilyen gyógyszert. A szemüvegesség a betűnagyság szempontjából meghatározó, a gyógyszerekre pedig például a reszketegség miatt kérdezünk rá.”

A pályaválasztásban

is tud segíteni

Emőke szerint két csoportra oszthatóak a grafológust felkereső emberek: az egyikbe azok tartoznak, akiknek valami problémájuk van, a másikba azok, akiket a kíváncsiság hajt. „Ugyanakkor nagyon ajánlanám az íráselemzést a pályaválasztás előtt álló fiataloknak, főleg a bizonytalankodóknak. Az írás alapján ugyanis ki tudjuk szűrni, melyek azok a területek, amelyekre egyáltalán nem alkalmas a fiatal, illetve fel tudunk sorolni 4-5 olyan szakmát, amelyekben valószínűleg jól teljesít majd – árulja el a grafológus. – Kiderül az írásból az is, ki alkalmas a vezetői beosztásra, milyen az illető hozzáállása másokhoz, milyen a munkabírása, az agressziója, az empátiája.” Megromlott párkapcsolatok esetén is fordulhatunk grafológushoz: ilyenkor mindkét féltől szükség van írásra, és természetesen mindkét fél beleegyezésére is az elemzés elkészítéséhez. Az írásokból aztán kiolvasható, hogy összeillő-e az adott pár, van-e remény helyrehozni a kapcsolatot vagy sem. Az öngyilkosságra való hajlamról is árulkodik írásunk. Emőkének volt már olyan esete, hogy egy öngyilkosságot elkövető személy hozzátartozói fordultak – sajnos már csak utólag – hozzá. Szorongó, önbizalom-hiányos emberek is gyakran felkeresik. Ha az írás alapján úgy ítéli meg, hogy szakemberre van szüksége az illetőnek, akkor pszichológushoz vagy pszichiáterhez irányítja.

Szövetséget alapítottak

Néhány éve Emőke maga is tart tanfolyamokat Komáromban, a két évig tartó képzés során 120 órában oktatják a grafológia alapjait. Félévenként indulnak az új csoportok, a legközelebbi márciusban. Tavaly áprilisban pedig negyedmagával – három grafológus és egy pszichológus bevonásával – megalapították a Szlovákiai Magyar Grafológusok Szövetségét. „Célunk, hogy nálunk is akkreditált képzéssé váljon a grafológia – mondta. – Főleg a pedagógusok munkáját segítené nagyban egy-egy ilyen tanfolyam elvégzése, ugyanis már a 9-10 éves gyermek írásából is nagyon sok minden kiolvasható. Például az, hogy ki mennyire agresszív, vagy éppen visszahúzódó. Az se mindegy, hogy a gyerek azért nem teljesít jól, mert gyengébb képességű, vagy azért, mert szorongó, emiatt nem tud megnyilvánulni az órán, hiába tanulta meg az anyagot.”

Nincs szép,

illetve csúnya írás

A grafológia nem ismer szép, illetve csúnya írást. „Amiről a laikus esetleg azt mondja, hogy szép, egyenletes írás, annak írójáról kiderülhet, hogy egyénisége túlságosan egyrétegű, stabil, szürke. Elárulhatom, egy fejlett személyiségű ember soha nem ír nagyon »szépen«. Minél mozgékonyabb, dinamikusabb, változatosabb az írás, annál sokrétűbb maga az illető” – teszi hozzá.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?