Kezdetét vette a 100 éves ünnepségsorozat

Komárom |

<p>Május 23-án, az első felvidéki magyar cserkészcsapat megalakulásának 100 éves évfordulóján vette kezdetét a Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség jubileumi ünnepségsorozata Komáromban.</p>

 

Az évforduló első állomásaként sor került az első felvidéki Cserkészpedagógiai konferenciára, melyet a cserkészszövetség a pedagógusszövetséggel közösen rendezett meg a Felvidéki Magyar Pedagógus Házban. A találkozó résztvevői rövid előadásokon keresztül nyerhettek betekintést a cserkészet alapjaiba és személyes tapasztalatokat hallhattak a cserkész és a pedagógus pálya, valamint a cserkész és lelkészi pálya összefonódásáról. „A konferenciát azzal a céllal szerveztük meg, hogy szorosabbra fűzzük az együttműködést az iskolai szféra és a felnőtt cserkészvezetők között: buzdítjuk a pedagógusokat, hogy a cserkészmódszereket hasznosítsák a tanári munkában, az iskoláknak pedig segítünk valami pluszt nyújtani a cserkészet élményközpontúságának segítségével” – mondta el Lelkes Edit, cserkésztiszt, nagyszarvai igazgatónő, a konferencia főszervezője.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"110328","attributes":{"alt":"","author":"","class":"media-image","height":"320","title":"Lelkes Edit köszönti a konferencia résztvevőit","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]]A szakmai találkozó után, 17 órai kezdettel nyitotta meg kapuit a Liliomos évszázad című kiállítás a múzeum és könyvtár épületében. Csémi Szilárd, a cserkészszövetség ügyvezető elnöke, a felvidéki cserkészgyűjtemény kezelője megnyitójában elmondta, hogy a cserkésztábori hangulat megjelenítése és a jelenkori cserkész emléktárgyak bemutatása mellett a kiállítás megidézi a 100 évvel ezelőtti megalakulást is. 1913. május 23-án Komáromban alakult meg az első magyar cserkészcsapat a mai Szlovákia területén, mely egyben a magyar cserkészet első vízi cserkészcsapata is volt. A tárlat bemutatja az akkori cserkészcsapat életét és központi alakjait, akik nem csak a komáromi cserkészcsapat, de a világháborúk után a nyugati szórvány magyar közösségeinek is központi alakjai voltak. A kiállítás június 22-ig látogatható.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"110329","attributes":{"alt":"","author":"","class":"media-image","height":"320","title":"Csémi Szilárd megnyitójában ismertette a kiállítás különlegességeit","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]]Az ünnepségsorozat kicsúcsosodásaként szombaton kerül sor a 6. Országos Cserkésznapra, mely idén Komárom belvárosában valósul meg. A nyilvánosság számára is nyitott rendezvényen olyan izgalmas programok várnak az érdeklődőkre, mint a laser tag harc és a rekeszmászás, de lesz reneszánsz táncház is, valamint lehetőség lesz meglátogatni templomtornyokat, rádióstúdiót és a komáromi erődöt is. (szmcs-p) 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?