Rozsnyón kevesen akarnak városi rendőrként dolgozni, annak ellenére, hogy a régióban magasabb a munkanélküliség, mint az ország más részein. Ezt Róbert Hanuštiak, a városi rendőrség rendőrparancsnoka közölte a városi tanács legutóbbi ülésén.
Rozsnyón kevesen akarnak városi rendőrként dolgozni, annak ellenére, hogy a régióban magasabb a munkanélküliség, mint az ország más részein. Ezt Róbert Hanuštiak, a városi rendőrség rendőrparancsnoka közölte a városi tanács legutóbbi ülésén.
„Az elmúlt időszakban sikerült egy új munkatársat szereznünk, de csupán a harmadik próbálkozás járt sikerrel. A probléma továbbra is fönnáll” – jegyezte meg a parancsnok azzal, hogy a múlt heti megismételt versenyvizsgára csak egy ember jelentkezett. „Hogy sikerüljön találnunk valakit erre a pozícióra, toborzó plakátokat is készíttettem. Talán nevetségesnek tűnik, de ez van” – tette hozzá.
Juraj Balázs városi képviselő szerint a városi rendőrök fluktuációját nem választhatjuk el attól a problémától, hogy az önkormányzatnak emiatt rendszeresen pénzt kell fordítania a rendőrök iskoláztatására és felszerelésére. „Ezek hatalmas anyagi kiadások, amelyeket rá kell fordítani a rendőrre, de az később otthagyja a munkahelyét. Hol a probléma? Miért mennek el tőlünk a rendőrök? Feltételezem, hogy ez az alacsony fizetésekkel függ össze” – állapította meg a képviselő, aki szerint ez a városi rendőrök munkájának a minőségére is rányomja bélyegét.
„Ha elgondolkozom azon, hogy az ilyen fizetésekkel Rozsnyón sem tudunk rendőröket szerezni erre a pozícióra, akkor nem tudom, hogy ez hogyan sikerül Nyitrán, Nagyszombatban vagy Pozsonyban” – tette fel a kérdést Balázs azzal, hogy szerinte a városi rendőri hivatást vonzóbbá kellene tenni.
A parancsnok ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a körülmények javítása érdekében együttműködik a város vezetőségével és a szakszervezettel, illetve hogy már sikerült bizonyos előnyökhöz juttatni a városi rendőröket. Megjegyezte: általában véve azzal van probléma, hogy az emberek nem akarnak dolgozni, illetve nincsenek beállítva arra, hogy huzamosabb ideig dolgozzanak.
Hanuštiak a városi rendőrök iskoláztatásának és felszerelésének a költségeivel kapcsolatban továbbá elmondta, hogy a rendőrök szerződésébe már egy olyan záradékot is beledolgoztak, amely szerint a rendőrnek vissza kell fizetnie a városnak a ráfordított kiadásokat, ha idő előtt hagyja ott a munkahelyét. „Ugyanez a helyzet akkor is, ha nem teszik le a szakvizsgát, amely jelenleg 450 euróba kerül. Ha a rendőrség tagja nem jár sikerrel, akkor minden ráfordított költséget vissza kell fizetnie a városnak” – zárta Hanuštiak.
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.