Gól nélküli csúcstalálkozó

Dercsika. Látványos futballt, de gólt nem hozott a nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportjának csallóközi rangadója, melyen a két rivális mindvégig támadó felfogásban futballozott. Annak ellenére, hogy gólt nem láttak, a mérkőzés befejezése után a szurkolók vastapssal köszönték meg a labdarúgók játékát.

Nagy küzdelem, színvonalas játék jellemezte a nyugat-szlovákiai V.liga déli csoportjának dercsikai csúcstalálkozójátÖrzsik Ödön felvételeFigyelmet érdemel, hogy ezernégyszázan voltak kíváncsiak az éllovas perediek és a második helyezett dercsikaiak párharcára! Aktívabban kezdtek a vendégek, Jenes elől Kázmér mentett, majd a 4. percben Turza lövését Gróf hárította. A 9. percben Mandák bombájába Oroszi önfeláldozóan belevetődött, majd Ivicze lövését blokkolták a perediek. Magas ívelt labdákkal próbálkoztak a hazaiak, amely nem okozott gondot a vendégvédelemnek. A félidő közepén Palic ívelt szabadrúgását Gróf hárította. Tetszetősen adogattak a mátyusföldiek, akiket közel ötszáz tagú szurkolótáboruk kísért el Dercsikára, a fiatal drukkerek 15 dobbal segítették kedvenceiket. Az első félóra végén a góllövőlistát 17 találattal vezető Jenes közelről fölé fejelt. A 38. percben Mandák került helyzetbe, de elpuskázta a lehetőséget. Az első játékrész legnagyobb ziccere röviddel a lefújás előtt adódott, amikor Havran beadása után Jenes 10 méterről kapura lőtt, Gróf bravúros mozdulattal a felső sarokból tornázta ki a labdát.

Dercsikai lehetőséggel indult a második játékrész, de Herberger lövése egy vendégvédőn akadt el. A túloldalon Palic 23 méterről leadott szabadrúgását Gróf szenzációsan tolta ki a bal alsó sarokból. A perediek olykor túlcifrázták akcióikat. Hét perccel a lefújás előtt Turzának meccslabdája volt, egyedül tört kapura, ám a hazaiak portása ezúttal is kitett magáért. A hajrában mindkét oldalon akadtak helyzetek, de senkinek sem sikerült a hálóba találnia. A látottak alapján a pontosztozkodás igazságosnak mondható.

JUROVÁ–TEŠEDĺKOVO 0:0. Játékvezető: Kadlíček, 1400 néző. Sárga lap: Derzsi, ill. Czanik, Havran. JUROVÁ: Gróf–Varga K., Derzsi, Marinič, Kázmér–Hacsik (85. M. Suchý), Nagy, Herberger, Majoros (68. Varga G.)–Mandák, Ivicze (77. Novota). TEŠEDĺKOVO: Baran–Molnár, Chrenko, Guláš, Oroszi, Udvaros (75. Vanko), Havran, Czanik, Palic–Jenes, Turza.

Edzői vélemények

Dariusz Pawlowicz (Jurová): „A perediek ezúttal is bizonyították, hogy kilógnak a mezőnyből, a IV. ligában is az élen állnának. A találkozó előtt boldogan elfogadtam volna az egyik pontot, így természetesen elégedett vagyok.”

Meszlényi Tibor (Tešedíkovo): „Látványos focit hozott az összecsapás. Helyzetek mindkét oldalon akadtak, ezekből ugyan nekünk valamivel több volt, de igazságos eredmény született.