Felújították a szímői Károlyi Házat

Az átadási ünnepségre a budapesti Csodák Palo-tájából hoztak különféle ké-pességfejlesztő játékokat, melyeket a magyar és a szlo-vák közös technikai titkárság munkatársai mutattak be.SzímőMesterségek szobáját, konferencia- és kiállítótermet nyitottak a Károlyi Házban.

Az átadási ünnepségre a budapesti Csodák Palo-tájából hoztak különféle ké-pességfejlesztő játékokat, melyeket a magyar és a szlo-vák közös technikai titkárság munkatársai mutattak be.

Szímő

Mesterségek szobáját, konferencia- és kiállítótermet nyitottak a Károlyi Házban. Az egykori katolikus iskola épületének tetőterében vendégszobákat rendeztek be a kistérség látványosságai, irodalmi és természettudományi érdekességei iránt érdeklődőknek.

Bób János, Szímő polgármestere elmondta, igyekeztek a gyerekek számára is vonzóvá tenni a Károlyi Ház átadási ünnepségét, és a budapesti Csodák Palotájából hoztak különféle képességfejlesztő játékokat, melyeket a magyar és a szlovák közös technikai titkárság munkatársai mutattak be. Az interaktív tudományos kiállítást abban a teremben nyitották meg, ahol a közeljövőben berendezik a mesterségek szobáját. A szomszédos helyiségekben konferenciatermet és kiállítótermet nyitnak. A Hagyományok és a kultúrák találkozása a múltban és a jelenben elnevezésű, határokon átnyúló projekt záró konferenciáján Kondé Nagy Mónika projektmenedzser értékelte az elmúlt 15 hónap történéseit és beszámolt arról, mi mindent sikerült megvalósítaniuk a 722 564 eurós támogatásból. Pálfi Ágnes, a magyarországi Miniszterelnökség Nemzetközi Főosztályának programvezetője a sikeres határon átnyúló programokról számolt be, és az átadási ünnepségre érkező vendégek a felújított helyiségekben megtekinthették a legérdekesebb pályamunkákat. Kevés idejük volt a szímőieknek a Károlyi gróf támogatásával 1893-ban épített katolikus alapiskola felújítására. Istenes József érsekújvári tervezőmérnök elmondta, komoly kihívást jelentett a régi épület felújítása. A Vág menti település vezetése a szomszédos Kamocsát, Andódot és Gútát, a magyarországi Mosonszolnok önkormányzata pedig Jánossomorját és Levél községet vonta be az együttműködésbe. Andódon új berendezést vettek a pályázati pénzből Czuczor Gergely költő emlékszobájába, Kamocsán megnyitották Lukács Pál költő emlékszobáját.

Mosonszolnokon a közelmúltban adták át a pályázati pénzből létrehozott tájházat. Az épületben a faluból kitelepített németeknek és az ide telepített csallóközieknek állítottak emléket. Török Sándor, Mosonszolnok és Bób János, Szímő polgármestere elmondta, nem ez volt az első közös projektjük, amely még szorosabbá fűzte a két önkormányzat kapcsolatát. Bíznak abban, hogy a községek és a kistérségek fejlesztése céljából folytathatják az együttműködést.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?